Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki azt tanácsolja, hogy...

Aki azt tanácsolja, hogy nyelvtanuláshoz filmeket kell nézni, az kB hány év alatt tanult meg így egy nyelvet?

Figyelt kérdés

5 év, 10 év?

Nekem olyan lehetetlennek tűnik hogy aki egy filmből, rádióból csak a halandzsát érti, az ugyan mikor fog egy mukkot is megerteni az egész történetből :D


Másik oldalról:

Ha valakinek már van egy A2 tudása mondjuk (tehát érti a nyelvet de tárgyalni nem tudna) annak hány évet mondtok mire filmekből magabiztosan érteni és használni fogja a nyelvet?


2019. jún. 13. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyáltalán nem vált be. Olyan szempontból jó, hogy tényleg majdnem mindent megértek de beszélni ugyan úgy nem tudok rendesen.
2019. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Alapok mindenképpen kellenek... tehát előtte azért jobb, ha tanultál és tudod, hogy milyen a mondatszerkezet, a beszéd felépítése stb... meg pár alap dolgot jó, ha tudsz. Utána simán ragad rád, ha intenzíven csinálod és napi szinten hallgatod a nyelvet, akkor 1 év alatt simán feljavulsz szövegértésben.
2019. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nekem is fura, ha kezdőknek ajánlják. Szerintem ennek csak akkor van ténylegesen értelme vagy haszna, ha az ember már elért egy alap szintet minden skillben és ezt szeretné fejleszteni. Egyébként én el sem tudom képzelni, hogy mégis hogyan tud valaki szimplán nyelvtanulás céljából egyáltalán megnézni egy idegen nyelvű filmet, amit nem ért... Oké, van az a szintű érdeklődés, kíváncsiság vagy rajongás, ami mellett az ember akkor is végigszenvedi, ha minden 2. szót ki kell keresni a szótárból, de ez minden csak nem élvezetes és azért szerintem ez sem egy utolsó szempont. Eleve más tanulási módszer, tehát ez nem a játékos mag a "ráragad" a nyelv kategória, hanem kvázi munka. Én is néztem idegen nyelvű sorozatokat, interjúkat, videókat stb., ha éppen ráfüggtem valamire és nem mondom azt, hogy semmit nem tanultam belőlük, de azért messze nem volt olyan hasznos. Később, mikor már volt egy alap nyelvtudásom és úgy néztem idegen nyelven filmeket, sorozatokat, olvastam stb., akkor az már teljesen más volt. Voltak idegen szavak, vannak és mindig lesznek is, de azért az aránya nem mindegy, ahogyan a nyelvtani ismeretek sem mellékesek. Szerintem jó dolog a filmezés stb., de én még mindig hiszem, hogy ez "csak" egyfajta plusz, amit be kell vetni a nyelvtanulásban és nem erre kell építeni az egészet.
2019. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Angol nyelvű film alá angol feliratot kell tenni, úgy tényleg hatékony, így hozzá tudod társítani fejben az adott szavakhoz a kiejtést. Legalább középszintű nyelvtudás kell hozzá hogy igazán hatékony legyen. Az ismeretlen szavakat ha kikeresed google fordítóból a szókincsed is sokat fejlődik, de a legtöbb szót amit nem értessz úgy is ki lehet következtetni a szövegkörnyezetből. Nem tanulásként kell felfogni, pl én kb 8 éve így nézem a filmeket, pár év alatt eljutottam oda hogy kb sosem kell szótár és bármit megértek :D
2019. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!


Érdekes, hogy mindenki hasonlóképp látja, mint én (vagyis hogy egy meglévő tudás elengedhetetlen ehhez a tanulási módszerhez), és épp ezért nem értem, hogy most hol vannak azok az emberek, akik boldog-boldogtalannak a filmeket, netflixes sorozatokat ajánlják.

A héten valamikor is volt egy kérdés, hogy a kérdező elkezdene nyelvet tanulni, melyik könyv, melyik weboldal stb stb segíthetne.

És 10 válaszból 8 a "film-film-film-film!!" lehetőséget adta.


Miért? Nyilván, a tapasztalat és a reális gondolkodás azt súgja hogy ennek így egymagában nincs értelme, mégis ez folyik a csapból is.

Mi jelenség oka? Vagy akik erre esküsznek, ők csak nagyzolni akarnak, hogy "ó én ugyan nem tanultam soha semmit, a tanárnak is én tanítottam az angolt/németet/litvánt mert a filmek olyan jó hatással voltak rám"? Vagy mégis mire jó ez?

2019. jún. 13. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok. Valóban kicsit nagyzolnak, de azért nem teljesen hülysyßg amit mondanak. A nyelvtudás több skillből áll, ez a "módszer" a hallott szöveg megértését, illetve a passzív szókincset fejleszti leginkább, meg vmennyire a nyelvtant is. Ahhoz pl hogy később folyékonyan beszélj ezek elengedhetetlen alapok, de önmagukban nem elek. A folyékony beszédet úgy lehet fejleszteni hogy minnél többet vagy idegen nyelvi környezetben, és aktívan részt is veszel benne, nem csak mint passzív hallgató. Pl én sem tudok folyékonyan beszélni, mert filmnézésnél/olvasásnál mindig csak mint "befogadó" használom az angolt, de ha kimennék angliába pár hetet simán ráállna a nyelvem.
2019. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De legelső lépésnek készülj fel kb középfokú nyelvvizsga szintjére nyelvtanilag meg tanulj sok szót, mert anélkül halandzsát is hallgathatnál szóval igazad van hogy alap tudás nélkül nincs értelme :D.
2019. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig kifiguráztam ezeket, de már meguntam. :D Nem is az a baj, hogy soha nem hangzott el még példaként egy normális képi alkotás se, csak a bűvszó, hogy sorozat. :) Hanem az, hogy a könyvben mi van? Le van írva, hogy a gonosz képű, két napja borotvált, koszos gallérú inget, kockás flanelnadrágot és félretaposott sarkú csizmát viselő gazember az ötödik déli harangszó után hányaveti léptekkel bejön a sötét hangulatú, lepusztult lebujba, ahol afgán agarak társasjátékoznak (nem kívánt kifejezés mással helyettesíthető), és határozott, kissé magas, ámde mégis félelmet keltő hangon egy pohár vizet követel. Ebből a hosszú mondatból mit tanul meg a sorozatban? Azt, hogy: Water! És ebből lesz felsőfokú nyelvtudás. :D
2019. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja hát sok könyvnek még magyarul is elég nehéz a nyelvezete nem hogy angolul. Azért jobbak a sorozatok mert viszonylag állandó szókészletet használnak. Én pl south park-kal kezdtem így tanulni, tudom ajánlani kezdésnek, igaz hogy sok benne a káromkodás, de kezdésnek tökéletes kb a legegyszerűbb megérteni meg alapból is kb úgy beszél egy amerikai :D.
2019. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó reakció volt. :D Én azt írom, könyvből lehet nyelvet tanulni, mert abban vannak szavak, a filmen a látvány van. Te meg helyeselsz, hogy igen, jól írtam, hogy a könyv az nehéz.:D
2019. jún. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!