Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt meg lehet németül...

Fél év alatt meg lehet németül tanulni úgy, hogy a középfokú nyelvvizsgához elég legyen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
persze, pláne, ha kimész Németországba fél évre
2010. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Igen, de ahhoz egy komoly intenzív tanfolamra kell menned, otthon német adókat nézned a TV-ben, és bevágni az 1000 kérdés 1000 válasz c. könyvet. (mondjuk ez felsőfokúra is elég akár, szóval elég csak a témákban a főbb dolgokat megtanulnod) A lényeg, hogy mindenféléről tudj legalább 3-4 mondatot... A nyelvtanra viszont rá kell hasalni, pláne ha előtte semmilyen neyelvet nem tanultál, hogy egyáltalán össze tudj rakni egy mondatot.
2010. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van eszed és szorgalmad hozzá, akkor igen.

Menj el tanárhoz, néz német csatornát, töltsél le könyveket, leírásokat a német nyelvhez. Ha akarod elküldök pár linket.

2010. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
és mit érsz a középfokú nyelvvizsgával? Kimész és csak nézel nagyokat, ugyanez van a felsőfokúval. Amúgy meg a normálisabb helyeken nem nyelvvizsgát kérnek hanem hogy ott bizonyíts. 1 válaszolónál a pont. Amíg nem voltál kinn nahogy azt mondd hogy perfektül vagy majdnem perfektül beszélsz. Kimész meghalsz.
2010. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nulla szintről indulva nagyon necces ez a fél év.

Nyelviskolában általában 4x100-órás tanfolyam az, ami szükséges + még egy 100 órás összefoglaló, nyelvvizsga felkészítő tanfolyam.

Otthon kb ugyanannyit kell tanulni, mint amennyit a nyelvsuliban tanultál, szal ha heti 5x5 órában tanulsz, akkor otthon is leglább 25 órát kell foglalkoznod a nyelvvel.

Nem lehetetlen a fél év, de talán te is látod, hogy nem egyszerű!

2010. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak elküldöm. Ezek segítenek a tanulásban:



*****

*****

*****

*****

*****



*****

Jelszó: kgb-site.net



*****

*****

Familia2

*****

Aktív1

*****

Aktív2

*****

*****

Dialog2

*****

Dialog3

*****

Dialog4

*****

Praxis1

*****

Praxis2

*****

Krimi1

*****

Krimi2

*****

Krimi3

*****



*****



*****

*****

*****

*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:) Nem szeretnék külfödre menni, csak egy tárgyalási szintű nyelvtudást, hogy munkahelyen meg tudjak szólalni, és meg tudjam érteni a német ügyfeleket. Gondolom az a középfokú nyelvtudás.
2010. júl. 8. 12:28
 8/9 anonim válasza:

ezeket a linkeket nekem is elküldhette volna vki nyelvvizsga előtt ^^)


ha tudsz beszélni akkor az már jó. a szóbeli a könnyebb rész, hidd el.

A levél írásos résznél már nézik rendesen a nyelvtani hibákat, értelmes-e, hogy az a kifejezés megfelel-e egy középszintű bizonyítványhoz.

ami a legnehezebb az a hallásutáni megértés, mert egybe eldarálja. amikor én írtam nekem nem maradt időm kitölteni a hörvestehent , csak be x-tem találomra, és sikerült ^^)

viszont sokat kell tanulni. a német könyvek sokat segítenek, tv, rádió,újség. lényeg, h németet hallgass , olvass :)


sok sikert!

2010. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez sokmindentől függ. Az számít, hogy hol tartassz most, hogy mennyire vagy szorgalmas és hogy mennyire jó a nyelvérzéked. Nekem már megvan a nyelvvizsgám és kívánom, hogy neked is sikerüljön. Én ezekből a könyvekből tanultam, és biztosan neked is hasznosak lennének: Német nyelvtan, Start neu, Unterwegs A , és B, Készüljünk az új érettségire! Német szóbeli gyakorlatok. Majd írd meg, hogy hogyan sikerült a nyelvvizsgád! Sok sikert kívánok!
2010. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!