Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a spanyol...

Mit jelent ez a spanyol mondat? "Lipe que traga! "

Figyelt kérdés

Arra már rájöttem, hogy valószínűleg a "Lipe" az a Felipe név becézése lehet... de ez csak egy gondolat és hogy maga a mondat a franciából kiindulva valami olyasmit jelenthet, hogy "Felipe, milyen ..." /"Felipe mennyire... " és a "traga" szóval gondban vagyok. Esetleg jelentheti, "Mennyire nyálas"... de sehol sem találtam meg ennek a szónak a jelentését. Kolumbiai spanyol nyelvről van szó.. lehet valamilyen nyelvjárás... mindegy. ha valaki tudna segítni nagyon örülnék!!!


17/L


2010. júl. 6. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
"Lipe hogy hozza!" translate.google.com ezt dobta ki. Nem tudom, van-e értelme az adott szövegkörnyezetben.
2010. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A "tragar" szó habzsol-t, felfal-t esetleg elvisel-t jelent.
2010. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne a szövegkörnyezetet ismerni...


(előző válaszoló)

2010. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak ennyi az egész szöveg, ez az egy mondat... 3 szó. De ezt kommentként fűzték hozzá egy képhez, amit a barátom küldött nekem. Kavicsokból kirakott egy szivet és benne a nevünket. ehhez a képhez fűzték hozzű kommentként.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2010. júl. 7. 02:06
 5/9 anonim ***** válasza:

igen a Lipe az a Felipe becézése

a traga pedig nyálas..


de hogy ezzel mit akart kifejezni:s

nem Felipe véletlenü a barátod?

2010. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*véletlenül
2010. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amúgy mexikói spanyolban a traga ri*ancot jelent(szleng)...De szerintem itt nem azt akarja írni:S Remélem:S
2010. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De igen, Felipe a barátom és az egyik kolumbiai haverja írta ezt egy képhez (szív, benne a neve és az én nevem..) Szóval akkor Felipének írta, hogy milyen nyálas...

Köszönöm szépen a válaszokat. Most már tudok a kommentjére válaszolni xD Még ilyet... lenyálasozza a pasimat, ezt nem tűröm el!!! hehe

Mégegyszer köszi mindenkinek a válaszokat!!!

2010. júl. 7. 16:00
 9/9 A kérdező kommentje:

Hehe egyébként én is remélem. De nem hiszem hogy a szót mexikói jelentésében rám értette volna. Nem ismerem ő sem ismer.. mellesleg nem is vagyok az:D

Köszi mégegyszer, renkívül hálás vagyok mindenkinek.

2010. júl. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!