Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Schliemann milyen módszerrel...

Schliemann milyen módszerrel tanult meg egy csomó nyelvet?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert egy újságban azt olvastam, hogy egy egyedi metódust fejlesztett ki, és annak segítségével tanult meg rengeteg nyelvet, ja és egy nyelvet mindössze 6 hét alatt tanult meg!
2010. júl. 6. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

ez is olvasható a neten:

Nyelvtanulási módszere igen érdekes és sajátos: angolul először Amszterdamban tanul. Nagyon sokat olvas hangosan, kisebb szövegeket fordít, és naponta egy óra leckét vesz. Állandóan ír valamit angol nyelven különböző számára érdekes témákról. Tanárával kijavíttatta ezeket a szövegeket, melyeket kívülről megtanult.


„Naponta kétszer az angol nyelvű istentiszteletet látogattam. A tiszteletes minden szavát halkan elismételtem.“ Amikor pedig valahol várakoznia kellett, egy-egy könyvet olvasott és sok szöveget megtanult kívülről. Éjszakánként gyakran megismételte a szövegeket. Egy éven belül Schliemann nagyon jól beszélt angolul.



nyilván: nyelvérzék és szorgalom

de minél több nyelvet tudsz, annál könnyebben tanulsz meg újabbakat, az azonos nyelvi struktúrák, lexika, logika alapján


hasonlóan híres nyelvtanuló volt Lomb Kató, azt hiszem, ő 16 nyelven tudott

2010. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. júl. 8. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!