Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek az angol...

Hogyan kezdjek az angol nyelvtanulásnak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok meg szeretnék tanulni angolul és kinn élni angliába.Mennyi idő kb mire megtanulom az angolt beszélni?Hogyan kezdjek hozzá?Tanár nélkül perfekten beszélni fogok tudni?Oktató programok segíthetnek?Várom válaszotok!előre is thx.
2010. júl. 5. 22:45
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Interneten utánanézhetsz kezdő tanfolyamoknak,de azok általában nagyon drágák.Helyi újságokban is lehet találni a hirdetéseknél.A megadott telefonszámokon lehet érdeklődni.Nem hiszem ,hogy tanár nélkül meg lehetne ezt tanulni.Sajnos semmilyen nyelven nincs olyan oktatókönyv (legalábbis még nem találkoztam vele),ami perfektül (ez is angol szó egyébként)megtanít ,főleg beszélni.Mindenképpen segítenek oktatóprogramok.Sőt,ha angol videókat nézel,vagy feliratos filmeket,az is segít,akkor is,ha nem tudod ,hogy miről van ,szó ,mert a füled "rááll" a kiejtésre,és könnyen megszokod.

Neharagudj a kérdésért,de én is kb annyi vagyok ,mint te ,hogyhogy ilyen korban keresel angol tanítást?Általánosban hogyhogy nem tanultál?


Remélem segítettem,

Adelle

2010. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Helló mert lusta voltam tanulni,most jött meg az eszem:)
2010. júl. 5. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt ajánlom neked uz-translations.net rengeteg ingyen letölthető anyag több nyelven, regisztrálni kell.:D
2010. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:

Ha szeretnéd leírom, mi hogyan kezdtük el középsuliban.

2010. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! én angolt tanítok, felsőfokúm van. A kezdőknek szerintem nagyon jó Szalai Nóra weboldala. Nagyon érthetően és átláthatóan magyaráz. Vannak feladatok is, amikkel jobban megérted.

Oktató programok segíthetnek. Elárulom neked, h én amcsiban vltam 3 hónapot 14 évesen. Egész nap angol felirattal néztem a Jóbarátokat. :D Ha jó akarsz beszélni olyan tanárhoz menj, aki egyedül vállal, nem csoportban. Egy, vagy akár fél év alatt fel tud készíteni kompletten a kommunikációra. Mondd el neki h mi a célod, és arra fogtok rágyúrni. Tanár nélkül a nyelvtant meg tudpod tanulni, de nem ajánlom, mert lassabban haladsz, és hibás dolgokat is megtanulhatsz ha nincs melletted felügyelet. Az English Grammar in Use könyvek nagyon nagyon jók. Ott megvan az összes nyeltan, és feladatok. Na abból egyedül is megtanulhatod a nyelvtant. De ebszélni csak tanárral fogsz tudni megtanulni. Sztem...

2010. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 8. 21:58
 7/7 anonim válasza:
Szia! :) Én középfokon beszélem az angolt, vettem már részt cserediák programokban , előttem áll egy olyan program amivel augusztus 28.tól december 1.ig Portugáliában tanulhatok ösztöndíjjal és teljesen egyedül leszek , Portugál családnál fogok élni. Az angol lesz a kommunikációs nyelvem. Nekem a zenék ,a feliratos filmek segítettek sokat. Olvashatsz is könyvet angolul , nem baj ha nem érted mert aztmondják ez is segít, de ami a legjobb ha angolul beszélgetsz, chatelsz ,levelezel. Én sok emberrel beszélgetek angolul így rááll az agyam a nyelvre. Ha van kedved szívesen beszélgetek veled angolul ,üzenetben meg is írom az e-mail címemet , vagy mutatlak be angol ismerőseimnek akikkel chatelhetnél :) remélem hasznodra válnak a tanácsaim. L/15
2013. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!