Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez lehetséges lenne? (olvasd...

Ez lehetséges lenne? (olvasd el légyszi) 17/L

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába járok és sajnos csak 1 nyelvet tanulok (német) és nagyon szeretnék angolt is de ez a suliba nem lehetsége. Elhatároztam, hogy otthon angolt fogok tanulni, ha kell veszek könyveket is meg minden interneten gyakorlatokat csinálok stb..

Minden nap szánok majd időt az angolra, és jövő nyáron mikor vége az iskolánakszeretnék egy nyelvvizsgát tenni angolból. Spórolok rá pénzt, és egy nyelviskolába letenném.

Nagyon szeretném véghezvinni a "tervemet" de nemtudom hogy hülyeség-e

Szeretném ha értelmes válaszokat írnátok..

Előre is köszönöm

17/L


2010. júl. 4. 12:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Előző:

Ha rám értetted, nem akartam elbizonytalanítani, de nyelvtanuláshoz h középfokút le is tudjon tenni és tanár nélkül, lehet h nem lesz elég az az 1 év

Plusz gondolom jövőre fogsz érettségizni is?Sok dolog lesz, de azért szorítok:))

Én is németet tanulok jó sok éve, most leszek végzős és csak most fogok középfokúzni, mondjuk nem is tettem annyira magam oda, de 4-5 mindig megvoltam.

2010. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
előző(12:59):D
2010. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
1 év alatt természetesen meg lehet tanulni angolul, de akkor ne csak könyv + internet, hanem minimum 2*2 órát is vegyél magántanártól. Illetve mindent állíts át angolra. Mobiltelefont, számítógépet. Halgass rendszeresen angol nyelvű hanganyagokat, stb. Lényeg, hogy szokd az angol környezetet. Ha nézel TV-t, akkor csak angol nyelvűt nézz.
2010. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
még csak 11.edikes leszek ugyhogy időm az lenne rá
2010. júl. 4. 13:27
 15/22 A kérdező kommentje:

A leírtak alapján teljesen elbizonytalanodtam:(

sajnos magántanárhoz nincs pénzem járni, mert a hugom most kezdi a középsulit és ő is magántanárhoz fog járni, ráadásul a szüleim most nem tudnák finanszírozni.. ugyhogy akkor hagyom az angolt:(

2010. júl. 4. 13:51
 16/22 anonim ***** válasza:
De attól, hogy nem tudsz tanárhoz járni, nem kell hagynod az egészet. Max. keresel valami ismerőst, aki tud angolul és néha-néha kijavítja a fogalmazásaidat. Lehet, hogy 1 év nem lesz elég egy középfokra, de alapozásra biztosan és utána hátha változik a helyzet és tudsz Te is tanárhoz járni, addig meg tanulhatod a nyelvtani sémákat, szavakat.
2010. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem tudják szüleid finanszírozni, vagy csak rámondod? Egy csomó egyetemista hirdet angoloktatást, ők pedig nem adják drágán. Nyelvtanfolyamok drágának tűnhetnek, de ha kiszámolod mennyi egy óra, van amikor egész alacsony összeg jön ki.

És tesóddal együtt nem tudsz menni?

2010. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Simán lehetséges egy év alatt a középszint. Az angol a felsőbb szinten teljesedik ki, a némettel ellentétben, ahol minden szabályt tudnod kell, és aztán azt a logikát alkalmazva bármit el tudsz mondani. Az angolban meg a vége felé vannak a böszmeségek, de az már inkább emelt szint, vagy felsőfok.


Az én történetem: Egész jó angoltanárunk volt a középsuliba, de nem igazán foglalkoztam vele, leckéket nem igazán írtam meg, órákon inaktív voltam. Ellenben a filmeket feliratosan néztem, elég sokat használtam a netet is, tehát sokat fejlődtem a nyelvet illetően, így a végeredmény az, hogy van egy 94%-os közepem, egy 80%-os emeltem és egy felsőfokú nyelvvizsgám. Ha te is lelkesen csinálod, el lehet érni nagyon magas szintre. Persze egy év alatt idáig nem, de a középfokú érettségit mérsékelten intenzív tanulással sikeresen megcsinálhatod.


(Mondjuk nem elhanyagolható, hogy nekem nagyon jó nyelvérzékem van. Más tantárgyakból nem voltam ilyen kiemelkedő. Sajnos.)

2010. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a lelkesítő vűlaszt :) már a jövőhéten elfogom kezdeni:)
2010. júl. 4. 15:57
 20/22 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak, az, hogy jövőre még csak 11.-be mész, nagyon szuper, így nem marad minden az utolsó évre. Nyugodtan kezdj el angolozni, hisz ha nem is teszed le esetleg a középfokút jövő nyáron, akkor is sokkal előrébb leszel, majd max. 12.-es korodban, esetleg télen sikerül, még az is teljesen jó. Ha van kedved az angolhoz (és én úgy látom, van) akkor sokkal gyorsabban fogsz tanulni. Egyik ismerősöm fél év alatt jutott el nulláról felsőfokig (és ez tényleg nem kamu) magántanár nélkül. Nehogy feladd már a legelején! :)

Amúgy majd ha már kifejezetten a nyelvvizsgára készülsz (tehát túl vagy az alapokon) akkor próbálj keresni angol anyanyelvűeket interneten, hogy tudj velük beszélgetni.


Ha valami gondod lesz a későbbiekben a nyelvvel, én is szívesen segítek, csak írj egy e-mailt :)

2010. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!