Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez lehetséges lenne? (olvasd...

Ez lehetséges lenne? (olvasd el légyszi) 17/L

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába járok és sajnos csak 1 nyelvet tanulok (német) és nagyon szeretnék angolt is de ez a suliba nem lehetsége. Elhatároztam, hogy otthon angolt fogok tanulni, ha kell veszek könyveket is meg minden interneten gyakorlatokat csinálok stb..

Minden nap szánok majd időt az angolra, és jövő nyáron mikor vége az iskolánakszeretnék egy nyelvvizsgát tenni angolból. Spórolok rá pénzt, és egy nyelviskolába letenném.

Nagyon szeretném véghezvinni a "tervemet" de nemtudom hogy hülyeség-e

Szeretném ha értelmes válaszokat írnátok..

Előre is köszönöm

17/L


2010. júl. 4. 12:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
mindenki így csinálja
2010. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
szerintem 1 év kevés ahhoz, hogy le tudd tenni a nyelvvizsgát:/ mondjuk alapfokút megpróbálhatod, de én arra nem "pazarolnék"
2010. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

de akkor is ha minden nap tanulnék gyakorolnék meg minden????:S:O

sokkal többet angoloznék mint egy iskolába pl.

és ha télleg komolyan veszem sikerülhetne a középfokú?

2010. júl. 4. 12:57
 4/22 anonim válasza:

Én most vagyok 9.-es,tavaly sikerült épphogy az alapfokú,idén pedig a középfokú....Egyet mondok :

"Nothing is impossible" :)

2010. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

1 év alatt nem tanulod meg annyira a nyelvet.

Szerintem inkább menjh el magántanárhoz, úgy talán többre jutsz.

2010. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

az előző csak el akart téged bizonytalanítani.


nagyon rossz volt látni, hogy intenzívkurzus után a fele csoport visszakozott, pedig jobban tudták a nyelvet mint én, én mentem egyből középfokúra, és egyből meglett.


pedig alapból nem tanultam többet mint ők.

2010. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

németből amúgy már letetted?mert ha nem sztem először arra gyúrj rá, gondolom felvételi miatt akarsz ilyen gyorsan középfokúzni:)

vki több éven át tanulja és odateszi magát, mégis bizonytalan, 1 év sztem kevés, de ez képességtől is függ, én a helyedben tanárhoz is mennék

2010. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt egyedül, otthon? Nem hiszem...

Viszont ha elmennél tanárhoz heti 2* és vele tudnál szituációkat gyakorolni és az ő általa felépített ütemben haladnál akkor simán.

Én egy nyári ultraintenzív tanfolyamra jártam, ami június 15.-től augusztus 21.-ig tartott, napi 6 óra volt heti 5*, illetve szombaton 3 óra. Vasárnap szünet.

Decemberben 2. próbálkozásra sikerült a középfokú, áprilisban meg a felsőfokú is meglett.

Tehát én kevesebb mint 1 nyár alatt felsőfokút tettem egy számomra tök ismeretlen nyelvből.

Az ilyen gyors és intenzív tanulásnak a hátránya hogy hamar el lehet felejteni a szavakat ha nem gyakorolja az ember, éppen ezért én rengeteg filmet/sorozatot nézek angol hanggal, néha felirattal, néha nélküle.

2010. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komolyan veszed és naponta több órát gyakorolsz, akkor sikerülhet. De talán érdemesebb lenne keresned egy magántanárt vagy nyelviskolát, hogy kijavítsák a hibáidat, kiejtést, stb. Mondjuk egy év nem biztos, hogy elég rá.
2010. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ja, azt még hozzá kell tennem hogy augusztus és december között egész nap angoloztam otthon szinte minden nap.

Napi 30-50 szót próbáltam megtanulni.

Úgy vettem észre hogy a nyelvvizsgán (ECL) a nyelvtan tök másodlagos, hogy sikerül-e az azon múlik hogy mekkora a szókincsed.

2010. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!