Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C2-es nyelvvizsgára milyen...

C2-es nyelvvizsgára milyen hogyan készülnétek?

Figyelt kérdés

A C1-es szint (és nyelvvizsga is) már megvan. De szeretnék amolyan challange-ként csinálni egy C2-es szintűt.


Gondolkoztam pdf-ben könyvolvasáson és egy kis füzetbe felírnám közben az ismeretlen szavakat, majd kiszótárazva megtanulnám őket.

Illetve próbálnék kis novellákat is írni (és javíttatni angol anyanyelvű tanárral) hogy a ritkább, irodalmi szavakat/szófordulatokat is megtanuljam.


Ezen kívül mit még?



2019. márc. 20. 20:43
 1/8 A kérdező kommentje:

*-milyen


Bocsi, kapkodtam...

2019. márc. 20. 20:44
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Jó sok nyelvet felsoroltál. Akkor lehet, hogy nem is vagy angolos. Angolosnak, ha ránézne a gépelt szövegre, az a challange szúrná a szemét...

Hát, én, aki csak egy földlakó vagyok a sokmilliárdból, és ráadásul csak a királyi angol nyelvvizsgák érdekelnek (pontosabban azokból is csak a Cambridge Proficiency), én mindig csodálkozom az ilyen kérdéseken, mert aki C1-et elért, az tudhatná, hogy szinte minden írásbeli feladat egy újságcikk felhasználása, teljesen változatos témákban.

De lehet, hogy más nyelvek C2 vizsgáinál egészen mások a szokások.

2019. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsi a challange miatt. Az challenge akart lenni, de ezek szerint ott is kapkodtam.


Mindegy.


Egyébként az újságcikk-olvasásról tudok és napi szinten csinálom is, de gondolom egy szépirodalmi könyvben pl. azért még változatosabb szókincsre lehetne szert tenni.


Szóval kicsit felnyitnám a horizontom, de nem tudom pontosan mivel. Szólistákat megtanulni önmagában kicsit monoton lenne. Meg közben a saját novellákkal a gyakorlatban is igyekeznék használni a tanultakat.

2019. márc. 21. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

A C2-es vizsga már nem az a szint amire könyvekből lehet készülni meg tanulni. Erre a szintre úgy lehet eljutni, ha sok éven keresztül mindenféléket olvasol, hallgatsz nézel, írsz, beszélsz stb.


Remélem azt is tudod, hogy a C1-es nyelvvizsgához nem feltétlenül van szükség felsőfokú nyelvtudásra, pláne ha magyar nyelvvizsgád van, azt B2-es tudással is meg lehet írni. Szóval ez te felkészltél egy C1-es nyelvvizsgára nem jelenti, hogy valójában ezen a szinten vagy, bárpedig a C2-es nyelvvizsgák azt mérik, hogy valójában milyen szinten vagy, nem azt, hogy mit magoltál be. Ha a szóbelin elkezdesz betanult szöveget mondani, azonnal közbevágnak és mást kérdeznek.


Egyébként hatalmas a különbség a C1 és a C2 között, kb kétszer akkora szókinccsel kell rendelkezned C2-ön mint C1-en. C1-es szint nyolcezres szókincs, C2-es szint 16ezres szókincs.


> Gondolkoztam pdf-ben könyvolvasáson és egy kis füzetbe felírnám közben az ismeretlen szavakat, majd kiszótárazva megtanulnám őket.


Így nem lehet szavakat tanulni, és főleg nem spontán használni őket az írásos résznél vagy szóban.


> Illetve próbálnék kis novellákat is írni (és javíttatni angol anyanyelvű tanárral) hogy a ritkább, irodalmi szavakat/szófordulatokat is megtanuljam.


Ennek semmi értelme, a C2 nem a költői készségeket méri, és a vizsgán sem lesznek olyan témái, ahol ennek hasznát vennéd.

2019. márc. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

> az tudhatná, hogy szinte minden írásbeli feladat egy újságcikk felhasználása, teljesen változatos témákban.


Nekem az IELTS-en nem újságcikk volt, hanem valami ilyen tankönyves biológiai témával kapcsolatos, nem emlékszem pontosan.

2019. márc. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Hát csak arra nem válaszoltál, Kérdező, hogy melyik nyelv érdekel, magam részéről teljesen fölöslegesnek tartom itt verni a billentyűzetet, ha azt sem tudom, érvényes-e az, amit írok. :D

Ami a hosszú éveken át való szorgalmas művelődést illeti, az egyfelől igaz, de a CPE-t (Cambridge Proficiency) azt az egyetem elején szokták letenni, nem pedig a nyugdíj küszöbén. Mármint most érvényes ismereteim nincsenek, de a 90-esekben ez úgy volt az ELTE tanárképző (?) szakon, hogy házilag szervezett hasonló vizsga volt, de akinek hivatalos CPE bizonyítványa volt, annak nem kellett vizsgáznia. Ez azért akkoriban elég sok embernek sikerült. Volt, aki külön tanfolyamra járt, nagyon jó könyvek vannak, amelyeket érdemes végig venni. feltételezzük, hogy aki CPE tanfolyamot hirdet, az oktatni is tudja. :)

Az kétségtelen, hogy minél többet olvasott valaki, annál nagyobb az esélye az olyan feleletválasztós kérdések helyes megválaszolásának, mint amiben ki kell választani a méhecske zümmögésére jó igét, vagy a távoli repülőgép hangjára alkalmazható igét. De ehhez nem az "egy könyvet már elolvastam" plakát hordozása az út, hanem a rengeteg könyvet olvastam már feliratúét. Azon szoktam egyébként magamban csendesen mulatni, hogy mennyire hasonlít egy ilyen CPE teszt-rész a régi, egy ország által évtizedeken át folyamatosan szidott Rigó utcai tesztekre. :D path/road/track/course, vagy droop/slump/sag/plunge, stb.

A felkészítő anyagokat már csak azért is érdemes elolvasni, mert az ember agyát azon irányban köszörüli meg. A magasabb fokú nyelvvizsgák mind intelligencia-tesztek, hiszen másképp nem tudja mérni azt, hogy érted-e a szöveget, csak úgy, hogy feltesz olyan kérdést, minek a megválaszolásához az értett szövegből kell következtetéseket levonni. A gyakorlás elején az ilyen feladatoknál a megoldás közlésekor a tanuló sírógörcsöt kap vagy hisztérikus kacajt produkál, aztán később remélhetőleg felfejlődik. Például teljesen egymáshoz nem kapcsolódó állításokból kell a legjobbat kiválasztani, ami valamilyen módon passzol a cikkben olvasottakhoz:

The impression given of the editor is that he is

A anxious to please his colleagues.

B unable to make up his mind.

C prone to act on impulse.

D quick to take offence.

Fogalmazni, azt bizony kell, tehát azt a készséget is kell fejleszteni. Writing: Requires you to be able to write a variety of text types, such as essays, reports and reviews.

#5, mivel az általam írottal indítottál, meg kell kérdeznem, igen, és? Miben negálja ez azt, amit írtam, netán miben erősíti meg? Vagy csak "szépen süt a nap" jellegű társalgási kísérlet volt? Lapzártakor az IELTS még nem volt CPE. De ha azt hitted volna, hogy az IELTS-ről is beszélek, felhívnám figyelmedet a "szinte" szóra.

2019. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyelv: több nyelvről is szó lenne, mert később szeretném lerakni a szakfordítói vizsgát is. De akár egy tolmács-vizsga is szóba jönne. (ELTE)


Valódi C1: IELTS-et csináltam pár hónapja, azon 7 pontom lett. Szóval gyanítom a szint megvan. De pl. egy 8-at vagy 9-et elérni már nehezebb, gondolom.

2019. márc. 21. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most IELTS-re készülök és 7.5 pont kell, de sokáig benne volt a pakliban a Cambridge nyelvvizsga (a CAE) és sokáig nem tudtam dönteni (és csak azért tettem le a voksomat az IELTS mellett, mert az akadémikusabb). Mindenesetre én még mindig a CAE és CPE vizsgafelkészítő könyvekből csinálgatok feladatokat (ha gondolod, küldök linket). Csak CAE-t akartam csinálni, de mivel van valamennyi átjárhatóság a szintek között, ezért készültem Proficiency könyvből is.


Szóval konkrétan nyelvvizsgára készülés esetén én az ilyen könyveket javaslom. De ez nem nyelvtanulásról szól már, hanem a feladatok begyakorlásáról, meg persze ha jön ismeretlen szó vagy szófordulat, akkor azt megjegyezni (mert ilyen úgyis előfordul).


Az, hogy C2-es szintre hogy jut el az ember, az jó kérdés. Én 15 éve tanulom az angolt (ebből inkább olyan 8 év az, amióta igazán belevetettem magam) és annyi angolnak teszem ki magam egy nap, amennyinek csak lehet. Zenék, youtube, film, hírportálok, google-ban javában angolul keresek, quora (olyan, mint a gyik kábé, csak angolul), szóval nagyjából minden, kivéve a beszéd. Ezt úgy próbáltam ellensúlyozni gimnazista koromtól fogva, hogy angolul kezdtem naplót írni, így nem csak az input, hanem az output is megvan. A legegyszerűbb az lenne persze, ha helyben lennék, de ez még kérdéses.


Én sosem tudtam úgy tanulni, hogy olvastam és szótároztam. Vagy átsiklok a szó felett, vagy, ha előfordul még 2x, 3x, akkor nagy eséllyel kitalálom a jelentését, vagy, ha nem, megnézem a definícióját egy egynyelvű szótárban online és megjegyzem. Ha legközelebb találkozok vele, 99%-ban beugrik a jelentése. Ha nem, újra rákeresek, de sosem írtam le magamnak sehova (lehet, hogy ez nem jó taktika). Novellákat írhatsz, ha szeretnél, de ehelyett simán az is jó, ha úgy mint én, csak naplót írsz. A naplóírásnak egyébként is sok jótékony hatása van, stresszoldó meg miegymás :) Ebbe is be tudod építeni azokat az új szavakat, amiket megtanultál és nem akadsz el azon, hogy mit írjál. Igaz, kijavíttatni nem tudod, de ha nem vagy biztos valami szerkezetben, akkor arra neten rá lehet keresni simán.

Ha van valami terület, ami kifejezetten érdekel, arról is jó olvasnod. Én reáltudományos irányba tervezek továbbtanulni és találtam biosz, kémia és fizika tankönyveket, amiket mostanában "nézegetek".


Egyébként az itthoni nyelvvizsgákról nem mondanám, hogy a valós tudást tükrözik, bár itthon a C2-es szint nem is létezik, azaz egy C2-es nyelvvizsgát is sima felsőfoknak akkreditálnak.

2019. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!