Középiskolások ti milyen tankönyvből tanultok angolt?
Solution; Upstream. :)
Esetleg PONS.
Én ebből tanultam a középiskola utolsó két évében:
Kb. 10 évvel ezelőtt. Ezt a könyvet nagyon szerettem, meg az elődjét is. De most már nem vennék papír könyvet tanuláshoz, sokkal hatékonyabbak a webes eszközök: a nyelvtani gyakorlat kijavítja magát vagy legalább gombnyomásra megjelenik egy helyes megoldás, ha nem értek egy szót, automatikusan lefordíthatom, a szótanuló kártyáim bármilyen infót tartalmazhatnak, pl. kiejtést (hang formájában is), szövegkörnyezetet ahol találkoztam a szóval, a szókártyagyakorló program a gyakoribb szavakat veszi előre és számon tartja, melyik szót tudom már stb. Az utóbbi években az angoltudásomat ért legnagyobb behatás az volt, hogy a ReadLangon (keress rá, ha nem ismered) elolvastam kb. 10 regényt angolul, ami nagyon érdekelt, utána meg nagyon motivált voltam a szókártyákat gyakorolni, mert a szövegkörnyezeti példamondatok olyanok voltak, mintha újra és újra - bár részletekben - elolvasnám a kedvenc könyveimet.
A következő a SpaceTeam ESL lesz (egy android alkalmazás, nézz róla videót, hogy hogy élvezik a kisgyerekek is), csak ahhoz kell még pár ember :-)
Az egyetlen könyv, amit most is megvennék, ha nem lenne meg, az English Grammar in Use (és ennek a második kötete). Nagyon jó a struktúrája. Ez is jobb lenne persze elektronikusan, csak úgy nem adták ki tudtommal.
Köszönöm szépen! Utánanézek az említetteknek.
Igazából nekem is hasonló eddig a benyomásom, hogy neten nagyon sok hasznos és sokszor a könyvnél hatékonyabb dolgok fellelhetőek. Miközben a papíralapú holmik nagyon drágák és el is vagyok veszve a kínálatban. De ha mégis lenne valami tuti ajánlat, akkor megfontolom persze. Igen, egyedül az english grammar in use ami megvan és tudom, hogy javasolt itthoni tanulásra. (Meg ezer éves tankönyvek megoldókulcs nélkül... azokon szerintem túl is adok. Így nem sokra megyek velük)
Az egyetlen ami miatt a könyvet preferálnám, hogy nem akarok egyfolytában a gép előtt ülni. De az az igazság, hogy már szavakat is csak gépről szótárazok. Úgyhogy lehet ha akarom, ha nem, ez lesz az irány
Én a New English File-ból tanítok, bár otthoni tanulásra lehet, hogy nem a legjobb, de lehetséges használni.
Mindenképp javaslom a nyomtatott könyvet nyelvtanuláshoz, fontos, hogy tudja jegyzetelni bele, aláhúzni, kiemelni, előre/visszalapozni; ebookban ez egy pain in the ass.
#4, hol van azon 10 regény? Ha egyszer 10 éve CAE tankönyvből tanultál, akkor, gondoltam én, a C2 szint lehet érdekes, az meg szinte nulla tartalmú.
#6, hát, ki hogyan áll a világhoz. Én papírra dolgoztam, és lenéztem azokat, akik belefirkálnak a könyveikbe. :D
Kérdező, én otthoni tanulásra olvasást javaslok. Majdnem, mint #2, de a képernyő bámulása az nem egy nyelvértő agymunka. A képből azt hiszed, tudod, mit mondanak, de csak kikövetkeztetted. Már, ha az olvasás, mint olyan, megy neked, mert manapság... Amikor itt azt olvasom, hogy én bizony akár évente elolvasok egy könyvet... És direkt azt javaslom, válaszd a látszólag nehezebb utat, nézz egy jó szótárat (nincs olyan, sajnos, de ilyen volt az Oxford Advanced utolsó kiadása a 90-esekből :D )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!