Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van ez? Le lehet szokni...

Miért van ez? Le lehet szokni róla?

Figyelt kérdés

Mostanában az a mániám, hogy ha eszembe jut valami vagy ha mondanak valamit/mondok valamit azt autómatikusan fordítom angolra.. Ez másnál is előfordul vagy ez már beteges nyelvtanulási kényszer? Nagyon szeretnék leszokni erről, mert nagyon idegesítem magam vele. :S

A válaszokat előre is köszönöm! :)

L/14


2010. júl. 2. 23:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

En forditani nem nagyon szoktam, de gondolkodni idegen nyelven, azt igen, hol angolul, hol spanyolul, most meg probalok franciaul is, mert azt tanulom, de az meg annyira nem megy. Az angol kiejtesednek nem fog artani a spanyol tanulas. Viszont en peldaul sokat felejtettem angolbol, mert tobb spanyolt hasznalok, es az angol csak akkor megy megint igazan jol, mikor angol nyelvi kornyezeten vagyok. A spanyol meg a magyar beszedemnek is artott, amire egyaltalan nem vagyok buszke, de mivel munkaban szinte csak spanyolt hasznalok, ott mikor magyarul kell beszelni, akadozom.

Szerintem ne probald visszafogni a forditast a fejedben, hasznos a tanulashoz.

2010. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanilyen vagyok, amióta a nyelvvizsgára készülök, illetve azóta amióta kint voltam Londonban 2 hétre, azóta csak az angolon jár az agyam (:

Második (hobbi) nyelvem az orosz.Az már kicsit bonyolultabb, mert nem tudok még oroszul fogalmazni, de a tárgyak,igék neveit én is mindig az angolhoz hasonlóan lefordítgatom oroszra (már amit ismerek).

2010. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. júl. 3. 18:57
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk a német kiejtésem hazavágta a sokkal többször használt angol.
2010. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!