Milyen nyelvet érdemes tanulni annak, akinek sem az orosz, sem az angol nem ment anno?
Vagy 16 éve tanultam utoljára angolul. Nem volt szükség nyelvtudásra a munkáim során, viszont nemrég munkanélküli lettem és ahogy nézem a legtöbb hirdetésben kérnek valami nyelvismeretet.
Pl. a szerb vagy a román mennyire nehéz? Itt azok is keresettek.
Az angol a legkonnyebben elsajatithato nyelv kb...
a nemet tenyleg konnyebb kiejtessel, de sokkal nehezebb es idoigenyesebb a szabalyok es a nyelvtan miatt.
Es az angol a mai vilagban kotelezo kb, ha nem tudsz angolul, az a legtobb helyen olyan, mintha hianyozna egy alapveto vegtagod. Konnyebb megtanulni az angol kiejtes szabalyait mint a nemet nyelvtan egeszet.
„Es az angol a mai vilagban kotelezo kb, ha nem tudsz angolul, az a legtobb helyen olyan, mintha hianyozna egy alapveto vegtagod.”
Általánosban még az orosszal szívtam, utolsó évfolyam voltunk :( Középiskolában tanultam először angolul, beszélgetni sosem kellett, írásbeli feladatok mentek.
A legnagyobb bajom, hogy nem értem, ha beszélnek hozzám vagy meg kell hallgatni valamit, egyszerűen látnom kell leírva, hogy le tudjam fordítani. Jártam tanfolyamra, meg magántanárhoz is, de ezen a részén javítani nem sikerült.
Ezért szeretnék inkább egy könnyebben megérthető és kiejthető nyelvet tanulni.
Az angol hallas ertes az elejen nekem is nagyon nagy problema volt. Sorozatnezessel es filmnezessel kikuszoboltem (felirattal majd felirat nelkul nezd egy ido utan) a beszedhez pedig ajanlom a kulfoldi torzshelyeket, akar online is kereshetsz szamtalan oldalt, ahol penpalt keresnek mas kulfoldiek, es egyutt gyakorolhattok, o tanithat angolul te ot magyarul akar skypon.
En felsofokon beszelek angolul, majdhogynem anyanyelvi szinten, amit ugy sikerult elerni, hogy meg 10 eves koromtol kezdve sorozatok, filmek, konyvek, jatekok angolul, ha kellett szotaraztam, hogy ertsem mi tortenik a sorozatomban.
A beszedet a gimiben tanitottak meg heti 12 oraban.
Nemetet tanultam meg 5 evig gimiben de ruhelltem mint a xart nem is maradt meg semmi mert a tanar elrontotta es elvette tole a kedvem orokre, pedig az elejen lelkes voltam es szerettem.
Most oroszul tanulok kisebb csoportban intenziven, es sokkal konnyebb mint a nemet, fel ev alatt ertem el B1-B2 szintre.
Hogyha valóban 16 éve tanultál utoljára angolul, akkor az a jó hír, hogy azóta sokat változott a világ. Sokat változott a nyelv hozzáférhetősége.
Rengeteg ingyenes vagy nagyon olcsó lehetőség van az angol nyelv gyakorlására főleg online:
Például rákereshetsz Youtube videókra olyan témákban, amik érdekelnek, és rengeteg angolnyelvű videó van. Nagyon sokhoz automatikusan van felirat is. Tehát egyszerre hallod és olvasod is ugyanazt a szöveget.
Ugyanez igaz a Netflix online sorozat és filmnéző portálon, automatikusan minden feliratozva van angolul, vagy magyarul, angol hanggal.
Mikor már megy erős alapszinten az angol, átválthatod az internetes böngésződet, a telefonodat angolnyelvűre. Rengeteget segít.
Milliónyi sorozat, film, vagy akár online játék, oktatóanyag áll rendelkezésedre, hogy begyakorold a nyelvet. Az on-line, munka közben hallgatható rádiókról nem is beszélve.
A nyelvtani szabályok, alapszókincs megtanulására hadd ne kezdjem leírni mennyi ingyenes online felület, videó és egyéb anyag áll rendelkezésre, csak keress rá a google-ön. Egy nagyon népszerű online oktatójáték a Duolingo például. Vagy egyszerűen a könyvtárból is ki lehet hozni könyveket, oktató CD-ket.
Az angol a leghozzáférhetőbb idegennyelv Magyarországon, ha a fenti lehetőségeket kiaknázva sem sikerül egy társalgási szintre eljutni, akkor lehet, hogy maga a nyelvtanulás az, amit nem kell erőltetni, de biztos vagyok benne, hogy menni fog.
Ha valami oknál fogva az angolt így se szeretnéd tanulni, akkor logikusan a többi nagy nyelv még, amiből lehet hasonló lehetőségeket találni, de az angolhoz képest már kevesebb anyaggal, pl: spanyol, német, francia, olasz, orosz.
A nagyobb keleti nyelveket (kínai, japán, koreai) inkább kihagynám, mert az írásrendszereik és egyéb tényezők miatt bonyolultabb őket begyakorolni, ha nincs a nyelvtanulás mögött igazi szeretet.
A finnugor nyelveket (finn, észt) általában fél év alatt társalgási szinten szokták beszélni a magyarok, mert nagyon hasonló a logikájuk a mi anyanyelvünkhöz. Én több ilyen embert is ismerek, aki már beszél észtül, pedig saját bevallása szerint semmi érzéke sincs a nyelvekhez.
Az eleje viszont mindkettőnek nehéznek mondható a többség számára, így meggondolandó.
Az összes környező nyelvvel (román, szlovák (és a cseh), ukrán, szerb-horvát) a Magyarországra települt, folyékonyan beszélő kinti magyarokkal fogsz versenyezni, érdemes átgondolni, hogy így megéri-e ezeket tanulni.
Lehetne dobálózni még "hasznos" nyelvekkel (lengyel, holland, skandináv nyelvek, arab, török, stb.), de azok, amikre van kereslet és a viszonylag könnyebben tanulhatóak közé sorolható, már elhangzottak fentebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!