Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet eljutni...

Mennyi idő alatt lehet eljutni az angol alapfokú nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés

Régebben tanultam angolul, de annak már lassan 10 éve. Azóta nem foglalkoztam aktívan angol tanulással.

A szókincsen se túl nagy, csak ami az internetről, a mindennapi életből és ami a szakmai dolgokból rámragad. Az egyetemen muszáj volt angol cikkeket fordítanom. Ezeket nagyjából megértem, néha szótárral. A nyelvtanhoz abszolút nem értek.

Németből most márciusban tettem elsőre sikeres középfokút. Előtte fél évig jártam felkészítő tanfolyamra heti 2x2 órában és azelőtt hónapokig készültem egyedül is. Németet több mint 10 évig tanultam, de ott is volt a nyelvvizsga előtt egy 6 éves kihagyás.

Angolra mennyi kéne? Egy fél év alatt el lehet jutni a majdnem semmitől az alapfokig?

Van olyan tanfolyam, ami nem teljesen alapkezdő, de nem is kell hozzá jelentős aktív nyelvtudás?


2010. jún. 27. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél év alatt a középfokot is meg tudod csinálni, ha sok energiát fektetsz bele. Az alapfokot meg dalolva :
2010. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

alapfoku, mar elnezest, de lof*sz.

inkabb hajts ra a kozepfokura. fel ev alatt siman ellehet erni a szintet, ha vagod az angolt.

2010. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem majdnem semmi, talán már most is ott vagy alapfokon. Nem kell hozzá fél év, csak több önbizalom. Ne tanfolyamra menj, az időrablás, hanem részben önállóan internetről, könyvekből, csinálj vizsgafeladatokat, filmnézéssel egybekötve, részben magántanárral. Nem kerül többe, mert töredékannyi idő és rád van szabva.
2010. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20:12 Nekem a németnél a fél év tanfolyam majdnem hogy többet jelentett, mint a 10 év német tanulás. Ezt komolyan mondom! A tanfolyamon legalább elmondták azt, amit a vizsgán hallani akarnak. Elmondták azokat a kulcsfogalmakat, amiket emlegetni kell pl a szóbelin, adtak mintaleveleket, amiket csak egy kis kreativitással át kellett alakítani a vizsgán, stb.

Ezt magamtól nem tudtam volna megtanulni. Vagy ha igen, akkor könyvekből, amiknek az árai a tanfolyaméval vetekedtek volna.

2010. jún. 27. 20:38
 5/9 A kérdező kommentje:

19:37 igen, ezt én is tudom.

De lehet akármilyen minősítésű diplomám, akármilyen publikációim, akármilyen konferencia-részvételem és előadásaim, kaphattam akármilyen szakmai díjakat, a munkáltatókat ez nem érdekli. A HR-esek egyből dobják a kukába az önéletrajzomat, ha nincs angolból nyelvvizsgám, még ha soha meg se kell majd szólalnom angolul.

PhD-nél ugyan ez a helyzet. :(


Lehet, hogy középfokúig is el lehet jutni, de nem nekem. Én magyarul se vagyok az a "dől belőlem a szöveg" típus, a nyelvérzékem se túl jó. A németet se véletlenül húztam ilyen sokáig.

Úgyhogy fél év alatt egy alapfokúval bővel elégedett lennék.

2010. jún. 27. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Az angol sokkal konnyebb, mint a nemet, igy ha az sikerult, szerintem is erdemesebb lenne megprobalnod a kozepfokut. nem nehez. es fel ev alatt elerheted azt a szintet, szorgalommal es kitartassal.
2010. jún. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Hat szerintem angolbol nagyjabol ketto nap alatt el lehet jutni alapfokig, ha van nemi szokincsed es kis nyelverzeked..:D
2010. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

00.20-ra



azért ez nem teljesen igaz, az alapfokún majdnem ugyanazt kérik, mint a középfokún, csak a középfokút pár komolyabb fogalommal kell előhozakodnod. Ugyanazok a témák mindkettőben, csak az alapfokúnál nem várják el hogy olyan sokáig és olyan bonyolult mondatszerkezetetkkel válaszolj.De egyáltalán nem olyan könnyű, főleg ugy, hogy meg van szabva hogy a vizsgázók valami 60%-át meg kell húzniuk.

2010. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

11:37

Ja, ez ismerős. Németnél is így van. Mondjuk ott alapfokún nem voltam csak középfokún. És szerencsére az rögtön meglett.

2010. jún. 29. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!