Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a legjobb nyelvtanulási...

Melyek a legjobb nyelvtanulási és szókincs-bővítési tippek?

Figyelt kérdés
Felsőfokú angol nyelvvizsgára készülök, viszont a szókincsem eléggé korlátoz például a szövegértési, hallgatási feladatoknál és a beszédben is. Tudnátok olyan tippeket adni szótanulás céljából, amik Nektek beválltak?

2018. dec. 12. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Mint a hangya, homokszemekből építi a dombot. Ezeket a kérdéseket - ha rád nem vonatkozik, nyilván nem sértődsz meg - azok teszik fel, akiknek a szellemi munka fizikai kínszenvedést okoz, és igényelnék azt, hogy valamilyen módon becsapván magukat úgy gyarapodjanak szellemileg, hogy az ne fájjon. De, hogy az ismert mondáshoz forduljak, nincsen ingyen ebéd. Mert ugye a legegyszerűbb, legföldhözragadtabb és ugyanakkor egészen jó válasz a kérdésre az az lenne, hogy: foglalkozz angol anyagokkal, irodalom, újság, rádió, amit nem ismersz, írd ki, aztán olvasd át. És igen, egy kis hányada kihullik, de ha a jövő héten is olvasod/hallod, akkor inkább nem, mivel az már az ötödik ismétlés lenne (cetlire leírod - kiszótárazod - átírod - elolvasod - megint hallod).

Felsőfokra én a NatGeot és a Guardiant ajánlom tájékozódni, mert, és ezt a gyakorin már századszor írom, szinte minden nyelvvizsga újságcikkből áll. De pont pár napja volt itt kérdés nívós sajtótermékekről, onnan is lehet tippet szerezni.


A sárkányfűárusok (csodálom, hogy még nem jöttek) azt ajánlják, hogy nézzél sorozatokat meg játsszál netes játékokat, azokkal egymagukban e lehet jutni addig a szintig, hogy meghívást kapsz Oxfordba az angol tanszékre - mármint szerintük. Ezek a tevékenységek is olyanok, hogy ha beleviszel egy kis tudatos munkát, sokkal jobban fejlődsz.

2018. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a legjobb módszer, de szerintem ez egyén függő is.

Inkább leírom a véleményem:)


Cikkek:

Jók, de a túl hivatalos cikkekben nincs benne sok hétköznapi kifjezés, ezért érdemes lazább cikkeket is nézni.


Filmek:

A passzív tudást erősíti, de sok hétköznapi kifejezés felszedhető, viszont nem mindegy milyen film, olyan kell, amiben sok a szöveg.



Tanács: amit lehet próbálj angolul kereseni a neten és olvasni és csak akkor vedd elő az angol-magyar szótárakat, ha nem érted az angol leírását az adott szónak, bár ilyenkor is érdemes megnézni, hogy miért nem értetted..:)


Ami jó lenne:

A legjobb szerintem az lenne, ha lenne direkt ilyen fokozatos szókincsbővítő gyűjtemény. Azaz különféle írások , lehetőleg minden mondatban 1-1 új szóval, kifejezéssel.

(Lehet van is ilyen,csak nem tudom hol?:)


Néhány azon oldalakból, amiket használtam :

fraze.it

itt keresek példamondatokat az adott szóval


hunglish.hu

hasonló, de magyar fordítással (nem pontos, de sok légy nem tévedhet)


www.newsinlevels.com

szintenként ugyanaz a hír



[link]

hasznos kifejezések (de van még pár oldal, érdemes rákeresni az useful english expressions-ra)



[link]

ezek pedig arra jók, hogy összekösd a mondanivalód

2018. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp megfogadom a tanácsokat :)
2018. dec. 13. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!