Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már angol EuroExam...

Aki volt már angol EuroExam nyelvvizsgán beszámolna róla, hogy milyen volt?

Figyelt kérdés

Még az idén szeretnék nyelvvizsgázni angolból, de nem tudom melyiket válasszam. Erről nagyon sok jót hallottam, meg az is tetszik, hogy nemzetközileg is elismert. Ha leírnátok egy két tapasztalatot segítenétek a döntésben.

Köszönöm


2010. jún. 27. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jóféle nyelvvizsga, bár ha megbuksz és nem komplexet raksz, hanem részvizsgát úgy már drágább jóval, mint a többi olcsóbb nyelvvizsga. Mivel ha részenként rakod és nem komplexen elég sokba kerül.

A feladatai közül a hallgatást mondják elég nehéznek, a beszédkészség rész nagyon könnyű (szerintem), emberközpontú a vizsgáztatás, nem néznek le és kedvesek.

Levélírás meg olvasott szöveg sem vészes, de arra szerintem sokat kell tanulni. Elég kis dologra kérdeznek rá és rengeteg ismeretlen szó van a szövegben.

Egyébként van a nyelvvizsgának saját fóruma, ill. honlapja is, ahol rengeteg feladatot le tudsz tölteni, próbavizsgát, illetve ott is megosztják az emberek a tapasztalataikat. Az oldal címe: www.euroexam.org

Jó felkészülést! :D

2010. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én régebben csináltam, és nagyon könnyűnek találtam. A gimis tudásommal simán meglett, nem kellett semmi előkészítő, ilyesmi, csak amit órán tanultunk. Egyedül a beszéd része okozott némi problémát, de valószínűleg mert amúgy se valami jó a beszédkészségem.

Szóval ha könnyen akarsz nyelvvizsgát, akkor jó választás :)

2010. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenki az orgiót, a TELC-et meg az ECL-t nyomatja, erről alig hallani. Szerintem a komplex vizsgájukat választom.
2010. jún. 27. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is próbáltam ECL-t, mivel a suliban azt mondták, hogy arra menjünk, aztán nagyon nehéz volt... Aztán a tanárommal nekifogtunk olyan nyelvvizsgát keresni, amit viszonylag könnyen letehetek, így akadtunk a Euroexam-re. :D


Egyébként egyik sem túl könnyű, meg embere válogatja. Van aki beszélni kevésbé tud szabadon, más a hosszabb szövegeket nem érti meg, csak ha részekre tagolva adják neki oda...


Nyelvtanárnak célszerű felmérni a tudásodat, mit kell még pótolni és esetleg közösen net elé ülni, ott egy nyelvvizsga összehasonlító oldalon megnézni, hogy hogy és mint...

2010. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

átlagárú- bme-vel egy árkategória, a telcnél jóval olcsóbb.

a vizsgán rendesek, korrektek, jól megszervezik.ráadásul egy napon van, hamarabb túlesik rajta az ember:) a feladatok abszolút teljesíthetőek, ráadásul a honlapon is van pár gyakorló teszt. én náluk csináltam, elsőre sikerült.

ha kell van jó néhány tesztsorom, írj priviben!

2010. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Leadtam a jelentkezésem és szeptember 4-én már vizsga:) Kicsit izgulok. Barátnőm most fog menni, viszont őket elosztották két napra, mivel 40-e vannak és annyian nem mennek le szóbelin egy délután alatt.
2010. aug. 2. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:

szia,én ismost szept 4.-én megyek. Eléggé parázok tőle mert a g&v elég rosszul megy...:( A többi sztem nem lesz parás, bár szövegtől függ a reading.

Nincs valami tipped/tippetek grammar javításra?

17/L

2010. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Neked hogy sikerült? Nekem meglett:)

Reading 100% Grammar 44% (necces volt), Writing 63%, Listening 51% Speaking 60%

Nem a legjobb, de a lényeg, hogy meglett:)

2010. okt. 1. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!