Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német után mennyire nehéz...

Német után mennyire nehéz megtanulni a hollandot?

Figyelt kérdés
német szakos vagyok az egyetemen, és gondolkozom a hollandban, hogy felveszem, Mik a tapasztalatok? köszi a választ!
2008. nov. 4. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon konnyu. En kozepfokon beszelek nemetul, holland nyelvteruleten (belgium) elek, es nagy vonalakban mindent megertek, ami ki van irva (plakatokon, tablakon..). Szerintem neked is menne, foleg, ha nemet szakos vagy.
2008. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ismerősöm aki volt hollandiában és közepesen tud németül azt mondta hogy nagyon hasonlit, és szinte mindent értett a hollandból:)
2008. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nos, en 4 evig tanultam nemetul es hala ferjemmek es nyelvtanfolyamoknak remekul beszelek hollandul. Ne dolj be azoknak, akik azt allitjak, hogy fika feladat nemet utan, mert ez egyszeruen nem igaz. Az alapszintu nyelvtudas elsajatitasahoz hozzasegit, de egy bizonyos szint utan mar egesz mas szerkezetek vannak es az azonos szavak jelentese is sokszor teljesen mas a hollandban, mint a nemetben! Ha alapfokon/konyhanyelven akarsz beszelni, akkor valoban egyszeru a nemet alapok utan, am ha TV-t szeretnel nezni/radiot hallgatni, ujsagot olvasni, szinhaz etc. akkor egyaltalan nem egyszeru. A holland nyelv rendkivul gazdag nyelv, tele szinonimakkal, idiomakkal. Itt mar a nemet az eg vilagon semmit sem segit.
2009. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!