Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miskolcon melyik nyelviskolát...

Miskolcon melyik nyelviskolát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Angol tanfolyamra járnék, de nem igazán tudok dönteni mindegyikről elég jókat hallottam és mikor bementem érdeklődni akkor is már nagyon szimpatikusnak tűntek.

Szerintetek melyik a legjobb?



2018. szept. 8. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is jártam többe, de egyik se volt igazán hatékony

úgy tettem le végül a nyelvvizsgát, hogy az egyik régi jó haverom profi angolos, egyetemen is anglisztikára jár, és elvállalt

2 évig jártam hozzá, utána elsőre meglett, igaz nem lett tökéletes, rezgett az a léc...de meglett :))))))))

Énszerintem a nyelviskola jelent úgy 10% pluszt, de igazán jól haladni magántanárral lehet

2018. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Tudom valószínűleg neked már nem aktuális, de hátha másnak még az lesz.

Én a Katedrába jártam Miskolcon 90-n órás nyelvvizsga-felkészítűre. Rendesek korrektek voltak, én tudom ajánlani őket, igaz kicsit nagynak éreztem a nyári csoportot (12-13-an lehettünk).


Innen meg csak rizsa: :D

A gyenge középszint az már kell hozzá. Igazából szavakat, kifejezéseket alig-alig tanultunk. Inkább a nyelvtan rendbetétele és a feladatok megismerésén volt a hangsúly. Arra tökéletesen elég volt, hogy a nyelvvizsgám meglegyen. De az angolom sokat nem fejlődött. A szavak kifejezések tanulása az nem nyelviskola függő, hanem tőled függ mennyit fogsz megtanulni. Én a már-már klasszikusnak mondható utat választottam: Sorozatok, filmek angolul és szigorúan maximum angol felirattal. Először olyanokat amiket már kívülről tudsz és tudod mit mondanak, utána jöhetnek az ismeretlenek. Megállítani és szótárazni csak nagyon ritkán, olyan szavaknál, amik fontosak és sokszor előfordulnak, és tényleg nem érted őket, inkább az egész mondatot próbáld megérteni szótár nélkül. Ha nyelvvizsgára készülsz (meg amúgy is ha angol nyelven társalogsz), az a legfontosabb, hogy mondatokat kell megérteni, nem baj ha egy-egy szó nincs meg, de a mondat megértését ez ne akadályozza. Szóval Hajrá!

2019. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!