Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciához képest mennyire...

Franciához képest mennyire nehéz az angol?

Figyelt kérdés
Franciából most szereztem középfokú nyelvvizsgát és szeretném elkezdeni az angolt.Igazából az angol az első idegen nyelvem, ált. isk 4. osztályától tanulom, gimiban 2 évik fakton is tanultam, de a francia tetszett meg és lett belőle érettségim és nyelvvizsim.Angolból a Headwayből tanultunk, az intermediate-t is kivégeztük.Mit tanácsoltok hogy álljak hozzá a tanuláshoz?Milyen könyvet ajánlotok az 1000 kérdés 1000 válaszon kívül?
2010. jún. 21. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Az angol kb. hajszálnyival egyszerűbb a franciánál, bár erről megoszlanak a vélemények. Nagyjából egy súlycsoport a két nyelv. Ha tudsz franciául, sok angol szó ismerős lesz, meg a fél nyelvtan is. Aki az 1000k1000v-ből képes tanulni, azt megdicsérem a fanatizmusáért. De hasznos könyv (csak unalmas). Emellett érdemes szókincsbővítéssel foglalkozni (szókártyák, pl. Anki), nagyon sokat kell olvasni és a beszédértés fejlesztése érdekében rádiót hallgatni (később filmet nézni).
2010. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én francia kéttannyelvűben végeztem, azóta megcsináltam a felsőfokú gazdasági szaknyelvi nyelvvizsgát is. Angolhoz eddig csak annyi közöm volt ami rám ragadt itt-ott (mivel francia mellett németet tanultam), de nemrég nekiálltam és nagyon könnyen tanulhatónak érzem. Azt nem tudom, hogy ez azért van mert gyakorlott nyelvtanuló vagyok vagy azért mert könnyebb nyelv mint a francia vagy mert sok az átfedés a két nyelv között, valószínűleg mindegyikben van igazság. Mindenesetre hajrá, tökjó nyelv mindkettő és angol nélkül kb. semmit sem érsz bizonyos szakmákban.
2010. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!