Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szoktatok nyelvet tanulni?

Hogyan szoktatok nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm, akiknek nyelvet tanulni borzalmas, nagyon sokat kell tanulniuk a nyelvtant, a szabályokat és így se tudják használni, a szavakat egyesével kell megtanulniuk, stb. Én úgy tanulok nyelvet, mint egy kisgyerek, tudom használni a nyelvtant (helyesen), de nem tudom rá a szabályt, tudom, mit jelent a szó, de gondolkoznom kell, hogy eszembe jusson a magyar jelentése.

Ti melyik véglet vagytok? Ragad rátok a nyelv, mint egy kisgyerekre, vagy minden egyes szóért vért kell izzadjatok? Esetleg ezek között?


2010. jún. 20. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
a szótanulás elég nehézkes nálam, de a nyelvtanra valahogy ráérzek....
2010. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nyelvtan engem sosem erdekelt, mind3 nyelvet amit hasznalok ugy hasznalom, ahogy nekem hangzasra jobban tetszik. Es altalaban jol is van ugy:)
2010. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Angol az ragad rám, mondjuk lehet azért, mert kiskoromban állandóan Cartoon Networkot néztem, és mivel csak angolul jött be átálltam rá.:D

Az olasz meg semennyire sem megy, azzal szenvedtem rendesen gimiben.

2010. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is remekül beszélek, de szabályokat meg nem tudnám magyarázni. Én egyébként filmekből tanulok meg, magyar felirattal. Sokat segít.
2010. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szabályokat én se tudnám elmondani. Én könyvet olvasok.
2010. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én viszonylag könnyen tanulok nyelvet. Ebben hangsúlyos a tanulok, mert úgy csinálom, hogy először megtanulok néhány alapszót, aztán elkezdem a nyelvtant. Amikor azzal végeztem, bővítem a szókincsemet. Nem kell vért izzadnom a tudásért, de nem mondhatom azt se, hogy érzésből beszélek jól az adott nyelven. Mondjuk nem is vagyok már kisgyerek (26 vagyok). Eddig 3 nyelvet sikerült így megtanulni (angol, német, francia). Mindháromból szakmai középfokú nyelvvizsgával bírok. De amúgy angolból és franciából a büdös életbe sem tudnék felsőfokút szerezni, németből viszont talán menne. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha valakinek nagyon nem megy a nyelvtanulás, akkor talán rosszul választott nyelvet.
2010. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Olyanoket is varom, akik tenyleg vert izzadnak a nyelvtanulassal:) Es az is erdekelne, ok hogy tanuljak meg jol a nyelveket!


Egyebkent az en szuleim meg mindig szenvednek az angollal, pedig meg azelott koltoztek angol helyre, mielott en megszulettem volna. Tehat mar tobb, mint 17 eve. Egyszeruen keptelenek jol megtanulni angolul, es nemcsak a kiejtessel van baj, hanem a nyelvtannal, szavakkal is.

2010. jún. 21. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendszerint többfázisúra tervezem a nyelvtanulást. Az első fázisban lexikális tudást szerzek, nyelvtant, szavakat tanulok, és olvasok. A második fázisban kifejlesztem a többi készséget, írni, hallgatni, beszélni tanulok, miközben tovább bővítem a szókincset, gyakorlom a nyelvtant.
2010. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én hát eléggé szenvedek a némettel, szavakat azokat kiírom kártyákra (egyik oldal magyar, másik német) és elöször németről magyarra majd forditva csinálom amig nem megy. Több órát szenvedek egy nyanvadt 3-asért is :(

Nyelvtan részt meg muszály szabályokat magolnom mert máskép nem megy. Még ugy is tudom a szabályt de már alkalmazni nem tudom:(

2011. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!