Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 82% lett a német emelt szintű...

82% lett a német emelt szintű érettségim. Ez kb milyen szintű tudást jelent? Középfokúm már pár éve van. Mennyi kell még a felsőfokhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon távol állok tőle? Hogy tudnék rá eredményesen felkészülni?
2010. jún. 20. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

középszintű érettségi kb. egyenlő a középszintű nyelvvizsgával, az emelt pedig egy középfokúval.

Ha neked 82%-os lett az emelt németed akkor szerintem már most is képes lennél a felsőt megcsinálni 60%-ra egy kis gyakorlás után.

2010. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, elírtam, a középszintű kb. egy alapfokú nyelvvizsga szintje.
2010. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nekem csak az a nagy bajom, hogy míg az ilyen pro-kontrák meg könnyebb témák nagyon szépen mennek, klónozásról nem sokat tudnék beszélni :)

Hiába kaptam 100%-ot szóbelin, kötetlenül elmélyültebb és nehezebb témákról nem hiszem, hogy menne hasonlóan gördülékenyül..:S

Ha németül nézek tv-t fejlődhet ez a készségem?

Úgy hallottam felsőfoknál nem elég, ha betanulok egy nehezebb szöveget. :S

2010. jún. 20. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tv-t nézel, rádiót hallgatsz, azok mind fejlesztenek! Minden gyakorlás fejleszt!!!

Keress levelezőpartnert, úgy is növelheted a szókincsedet. Gyakorolj sokat, olvass könyvet, napi cikkeket neten..

1000 kérdés és válasz című könyv felsőfokú változata jól felkészít majd, mellé a kiválasztott nyelvvizsga felkészítőkönyvét is szerezd be.. egyedül is készülhetsz, de a levélhez és a szóbeli rész gyakorlásához azért kell egy tanár, aki jártas a dologban.

Szánd rá a nyarat, próbálj kiutazni bármely német nyelvterületre, és akkor meglehet. Szorgalom, gyakorlás és kitartás kérdése.

Vannak Németországban vagy akár Bécsben is nyári intenzív tanfolyamok (Goethe és ÖSD, esetleg TELC vizsgák honlapján nézd meg) ahol kint tanulhatsz pár hétig, biztos nagyon hasznos, barátokat is szerzel és egy elismert vizsgarendszerben gyakorolsz és akár vizsgázol is. Persze nem olcsó, de talán megéri. Vagy jelentkezz hotelmunkára, pénzt is keresel, nyelvet is tanulhatsz..

2010. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adott érettségi nehézségi szintjétől is függ a nyelvtudásod szintje. Én ősszel emelteztem angolból úgy, hogy megvolt a felsőfokúm (ill. csak az írásbeli, a szóbeli rész a hallás miatt nem sikerült, az elég durva az ECL-en:S). 72% lett (mmint az érettségi), nem túl jó. Ritka nehéz feladatok szerepeltek benne. Tanárom azt mondta, hogy soxor melléfognak: vagy túl könnyű, vagy túl nehéz. Bosszant, hogy ha májusban érettségiztem volna, sokkal jobb eredményt érhettem volna el. Ráadásul régebbi vizsgaidőszakok feladatait is megoldottam, mind jobb lett, mint élesben. :S Ez alapján és a Te szitudat olvasva azt mondom, nem vagy messze a felsőfoktól. Az elvont témáktól szerintem ne félj, nálam az volt a legdurvább, hogy a munkatársamnak kellett ötleteket adnom ahhoz, hogy hogy adjuk el könnyebben a termékeinket. Klónozás? Ilyen jellegű témával nem találkoztam, persze, lehet, hogy szerencsém volt.
2010. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!