Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri a Goethe Intézethez...

Megéri a Goethe Intézethez menni nyelvtanfolyamra?

Figyelt kérdés
Alapfokú (B1) nyelvvizsgát szeretnék tenni, kb. 0-ról kellene tanulnom. Rengeteg nyelvsulit találtam, a többségénél 50 ezer Ft egy 100 órás tanfolyam, igaz a legtöbb helyen nem derül ki, hogy ez alatt a 100 óra alatt mennyit lehet haladni. A Goethe-nél egy 60 órás tanfolyam alatt azt ígérik, hogy egy szintet (pl. A1, A2) lehet elsajátítani, ami nem hangzik rosszul. Viszont jóval drágább, mint bármelyik másik tanfolyam (76 ezer/60 óra). Van valakinek tapasztalata velük? Tényleg annyival jobbak, a többi sulinál, mint amennyivel drágábbak? Ha igen, miben jobbak?

2018. aug. 7. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár már valószínű nem aktuális, de hátha valakinek még segít. Én nulláról kezdtem a németet a Goethe Intézetben. Már az első óra is végig németül zajlott (a tanár nem beszélt magyarul). Volt orosz, holland, iráni, macedón, koreai stb. csoporttársam, így nem is mehetett volna magyarul az óra. Az hiszem az összes tanfolyamon 7-12 fő között voltunk.


Nincs más nyelviskolával tapasztalatom, de jártam több szintet is náluk, és bár kritikus személy vagyok, mégsem tudtam semmi negatívat mondani.


Szerintem sokat számít, hogy rá van kényszerítve az ember, hogy hallgassa végig a németet, próbálja megfejteni mit mondhat a tanár. Valahogy mindig rájöttünk mit akar mondani. Sokat beszéltettek minket, időnként tesztek, hogy felmérjék ki hol tart, párokban dolgozás. Egyszer néztünk egy egyszerűbb rövid filmet is, majd arról beszélgettünk németül.


Úgy nem is nagyon tudom megfogalmazni, hogy miért szerettem, de profiknak tűntek. Kedvesek, segítőkészek, az órák utolsó X percét nem csípték le. Ha kellene mennem németből nyelviskolába, biztos, hogy csak őket választanám, hiába drágábbak a többinél.


Egyébként ami a szinteket illeti, mikor én jártam jó pár éve, akkor 60 óra alatt az A1.1-et lehetett elvégezni. Ezután A1.2, majd A2.1 és A2.2.. A B1-nek már 3 része volt, szóval 0-ról indulva a B1 befejezéséig 7x 60 órás tanfolyam szükséges (persze ez papírforma.. hogy kinek mennyi kell a B1 nyelvvizsgáig, az egyéni).


Egy darab könyvet kellett megvenni annó a tanfolyamhoz, az 5-6 éve 3800 Ft volt. Ha megvetted pl. a B1-es könyvet, az jó volt a B1.1, B1.2 és a B1.3-as tanfolyamhoz is.


Ja, van saját könyvtára, benne sok-sok könyvvel, CD-vel, és nem csak közép- vagy felsőfokú nyelvtudást igénylő könyveket találni ott. Ingyen lehet kölcsönözni, ha befizetsz tanfolyamra, egyébként azt hiszem külsősként is mehetsz, akkor van valami évesdíj vagy tagdíj (nem tudom).

2019. aug. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem tudom aktuális-e, de nekem óriási csalódás volt, pedig azért választottam mert sokan mondták, hogy milyen jó. Velem már a beiratkozásnál is bunkók voltak, sokat várattak, úgy éreztem fárasztom őket avval, hogy "fölösleges dolgokat" kérdezek. Nem informáltak rendesen, nem is foglalkoztak annyira velem mint azt ennyi pénzért elvárnám. Ha meg mertem kérdezni merre menjek, melyik terembe, arra is flegmán válaszoltak. A szintfelmérő is elég komolytalanul zajlott, de ott legalább kedvesek voltak. Délutáni tanfolyamra szerettem volna menni, direkt hamar jelentkeztem, nehogy beteljen. Mondták, hogy csak reggeli van, az is csak egy hónap múlva (azon a szinten ami nekem kellett). Belementem, vártam egy hónapot, majd közölték velem egy héttel kezdés előtt, hogy nincs elég résztvevő, nem indul tanfolyam, a kettő délutáni(!) pedig már tele van (amiről nekem állították, hogy ezen a szinten SOSE indul) Kidobtam egy hónapot mert azt se tudták, milyen tanfolyamok indulnak náluk, valamint más intézményeknél abban a hónapban induló tanfolyamok is nagyrészt beteltek, szóval dobhattam ki még egy hónapot, pedig elég sürgős volt nekem a nyelvvizsga... Érdekes, mert másoknak jó tapasztalata szokott itt lenni, nekem nagyon nem volt az, a tanfolyamig el se jutottam, inkább hagytam a fenébe. Legalább a pénzt visszaadták, ha már az időmet pazarolták.
2019. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2. vagyok, mondjuk ez nem ma volt, szóval lehet azóta fejlődött valamennyit az intézet... remélhetőleg
2019. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen tankönyvet használnak jelenleg? Pl. A szinten.
2022. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!