Az emelt nyelvi érettségiért (90+%) jár a 28 pont, ha a nyelv nem felvételi tárgy?
Az érettségi és a középfoku nyelvvizsga szükséges és indokolt. Ugyanis mind a két vizsga kétféleképpen közelíti meg a nyelvtudás mérését.
Attol még hogy valaki letesz egy emelt angol érettségit, nehogy azt higgye, hogy tudja a nyelvet. A B2 vizsga lehet, hogy hasonlo szinten, de MÁS SZEMSZÖGBŐL ad kihívást.
Lehet olyan feladatokat kapna, amin elcsúszna. És akkor tudná, mit kell fejlesztenie. Ez nem ugy van, hogy leteszek egy vizsgát és jónapot. A tudást fejleszteni kell azután is.
A B2 önmagában nem elég a középfoku nyelvtudás bizonyítására azok körében, akik felsőoktatásu intézménybe akarnak menni. Ha a felvételi megköveteli az emelt angol érettségit, akkor annak oka van. Meg kell bizonyosodni TÖBB OLDALRÓL is, hogy az illető valoban tud középfokon.
Az meg hogy te azt állítod magadrol, hogy tudsz C1 szinten, édeskevés. Ezt majd egy felsőfoku vizsga megmondja.
A felsőoktatásban ált. max a diplomához kérnek nyelvtudást (ha nem eleve nyelvi szakra megy valaki), ami az én szakomon egy B2-es nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű dokumentum. Ez megvan. Mint már írtam, a szakomra nem is felvételi tárgy az adott nyelv, mivel mérnöki szak, ezért sem értem, miért kéne egy nyelvből több dokumentumot szereznem, pláne, hogy sokezer forintba kerül.
A C1-es részt gondolom lehetetlen bebizonyítanom, nem is igazán vagyok benne érdekelt, esetleg annyit mondhatok, hogy a párom magyarul nem tudó külföldi állampolgár, akivel az adott nyelven ismerkedtünk meg 3 éve, és beszélünk a mai napig, ahogy legjobb barátommal is, aki hogyhogynem oktv dobogós a nyelvből. Elmondásuk szerint a nyelvtudásom anyanyelvi szintű, amit több szintfelmérő teszt is igazolt, de hát ki tudja, biztosan elcsúsznék egy B2-es nyelvvizsgán.
Addig amíg nem próbálod meg, nem tudhatod. Mert a nyelvvizsgán ettől még találkozhatsz olyan szerkezetekkel amit nem ismersz. Nem biztos ugyanis, hogy kapásból tudnál alkalmazni egy két komplexebb, ritkábban használatos feltételes vagy passzív szerkezetet.
A függő beszéd mélyebb szabályait sem biztos, hogy betartod. Nem tudhatjuk. Hallottam már olyan beszélni, aki valóban felsőfokon beszélt angolul, de például nem jól alkalmazta a függő beszéd szabályait.
És bizony elfőrdulhatNAK ezek is akár B2 vizsgán is.
Sőt, azt ne mondd, hogy ismersz MINDEN idiómát. Kapásból írok neked 500at amit még hírből se hallottál :)
"a nyelvvizsgán ettől még találkozhatsz olyan szerkezetekkel amit nem ismersz"
Ha kétszer nekimennél ugyanannak a típusú ugyanolyan szintű nyelvvizsgának, ez akkor is előfordulhatna. És?
De kár is rád több szót vesztegetni.
"Oké, már értjük, senki nem beszélhet olyan jól, mint te. Tessék keksz."
Helyesbítek:
Magyar anyanyelvűek közül senki nem beszélhet olyan jól mint egy angol anyanyelvű. Ide születtél, ez mindig csak TANULT nyelved lesz. Ez van.
"Ha kétszer nekimennél ugyanannak a típusú ugyanolyan szintű nyelvvizsgának, ez akkor is előfordulhatna."
Pontosan. Ezért kell folytatni a nyelvtanulást a nyelvvizsga után is, addig amíg meg nem ismersz minden szerkezetet. De ettől még egy vizsgát illik letenni több szinten is.
Vagy te azt gondoltad, hogy vizsga után megáll az élet és nem kell már nyelvet tanulni? Vagy mert valaki azt mondja, hogy nagyon jol beszélsz, akkor neked már véfe a tanulásnak?
Tévedés. Elárulom, hogy ha egész életedben is tanulod az angolt, mindig lesznek új dolgok, melyeket nem ismersz. Tanulhatod 80 évig is, akkor is. Mindig lesznek új kifejezések ás új szavak amelyeket még nem ismersz.
Ha nem hiszed, nyisd ki a Longman nagy Vocabularyt egy random oldalon. Állítom hogy lesznek ott olyan szavak amiket nem ismersz. Vagy egy idióma szótárat. A
Aztán még a szaknyelvekről nem is beszéltünk.
Nem kell elszállni magadtól.
Nem érted hogy aktívan használom a nyelvet minden nap? Basszus a párommal nem tudok magyarul beszélni ffs! Azt hiszed a vizsga után akkor majd soha többé egy szót sem fogok szólni, vagy tanulni, és csak ülök az érettségimen, aztán ha szembe jön egy idegen szó, majd bambulok ahelyett hogy megkérdezném mit jelent? Ez szerinted így működik? Aztán ha megtanulok egy új dolgot, akkor rögtön rohanjak levizsgázni újra és újra 40 ezerért, hogy megkapjam ugyanazt a papírt, amim már megvan? Szerinted az anyanyelvi szint azt jelenti, hogy az összes létező szót tudja az ember? Mert hogy k**vára nem, te sem tudsz minden szót az anyanyelveden, ahogy én sem, ahogy 99%-a az embereknek sem, az anyanyelvi szint nem ezt jelenti.
Most már eléggé pusztulnak az agysejtjeim, úgyhogy nem fogok több időt a hülyeségeidre pazarolni.
Live long and prosper, asshat.
Attol, hogy aktívan használod a nyelvet, nem jelenti azt, hogy ismerni fogsz minden szót és minden idiómát.
Tudod mit jelent pl a discombobulated szó? Összezavarodott!
És a flummoxed? Szintén ugyanazt jelenti. Pedig a jelentésük igencsak HÉTKÖZNAPI!
Mit jelent ez?
I am so farctate! - annyira jol laktam!
Cagamosis? - Szar házasság
Attól, hogy aktívan használod a nyelvet, attól még ugyanúgy ismeretlen lesz számodra LEGALÁBB 10.000-20.000 szó. HÉTKÖZNAPI szavak.
Vagy te tudod mit jelent az, hogy I am so farctate? - Olyan jollaktam!
Jumentuous? - büdös!
Mulligrubs? - lehangoltság!
Cagamosis? - rossz házasság
Agelast? Komoly
Na barátom, és ebből képzelj még el 10 ezret! ANGOL HÉTKÖZNAPI szavak!
Ugyhogy hiába vered magad, mert rohadtul hiányos a tudásod :) Nekem is :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!