Hogyan rangsorolnátok a következő nyelveket fontosság/hasznosság szempontjából? Melyiket sajátítanátok el, ha nyelvtanulásra kerülne sor? Angol Német Francia Spanyol Orosz Arab Kínai, esetleg japán
Nemrégiben egy weboldalon ezeket titulálták a legkeresettebb és leghasznosabb nyelveknek.
Ti melyik mellett döntenétek? Ha igen/nem, miért?
Jómagam C1-es szinten beszélem az angolt, egy kicsit tudok franciául is (gimnáziumi évek alatt tanultam, heti 3 órában, később szeretném feltornázni egy középfokú szintre), de vonz az orosz, illetve a brazíliai portugál is.
#10
És a világ kőolajkészlete a túlnyomó részt arab nyelvterületen van, de sebaj... :D arról nem is beszélve, hogy a nagy bevándorlási hullám után mennyire megnő a szükséglet pl. az arab tolmácsok iránt. A spanyol világnyelv, de semmi hasznát nem veszed, ha nem mész Amerikába (az USA-ban is a bevándorlás miatt lett első idegen nyelv a spanyol). Kicsit gondolkodj már, mielőtt hülyeségeket beszélsz.
#12 (#10-es vagyok)
Ez azért ennél sokkal bonyolultabb dolog, minthogy van olajuk, ezért jobb tanulnunk a nyelvet :D. Venezuelának van a legtöbb olaja a világon, mégis 10 000 km-re vannak tőlünk, polgárháború szélén van az ország és az egyik fő oka az olaj annak, hogy hol tart most. Tanuljak Venezuelait is?
Attól még, hogy az arab országokban van egy két ember aki meggazdagodott az olajon, a GDP-jük sehol nincs a gazdagabb európai országokhoz képest, sőt még a GDP/fő-jük is kissebb. Nagyjából az összes arabul beszélő ország együtt adja ki egy németország GDP-jét. Így egyértelmű, hogy a gazdagságuk is csak "viszonylag" gazdag. És akkor még ott nem is tartunk, hogy mit akarnál kezdeni az olajukkal, miután megtanul valaki arabul. Nyilván el lehet jól helyezkedni egy jó nyelvtudással, de ez minden nyelvnél így van, az arab nem kecsegtet kiemelkedő lehetőségekkel egy magyar ember számára.
Az olajra visszatérve pedig a világon egyre inkább trend a környezetvédelem és ezzel együtt a megújuló energiaforrások minél nagyobb kiaknázása. Szilícium völgyben már azon gondolkodnak hogy lehetne teljesen átállni erre. Az olaj pont hogy veszteni fog az értékéből 20-30 éven bellül, nemhogy belefektess, és az olajuk miatt tanulj :)
#13
Mert a spanyol az aztán "kecsegtet" :D Arra nem válaszoltál, hogy miért érné meg jobban pl. spanyolt tanulni, mint arabot, mikor itt szinte nincsenek is spanyol ajkúak. A bevándorlás miatt Amerikában fontos a spanyol. Európában nem spanyol ajkúak a bevándorlók.
Uhh azért ez a mindenbe próbálok belekötni, amibe csak bele lehet, mert a másik nem ért egyet, ez már tényleg a legalja :D
Igen, tisztában vagyok vele, hogy Venezuelában, és rengeteg más országban az amerikai kontinensen a spanyol különböző dialektusait beszélik. Remélem nem okoztam álmatlan éjszakákat azzal, hogy venezuelainak hívtam (első kommentemben még írtam is, hogy tudok kicsit spanyolul szóval valószínűleg hallottam róla, hogy hol beszélik, ha már foglalkoztam vele lol..)
A spanyolt pusztán azért rakom előrébb amúgy, mert Spanyolország egy európai ország, így egyaránt közelebb is van, és az EU-n keresztül szorosabb kapcsolatot ápolunk vele. A nagy számok törvénye miatt pedig sokkal valószínűbb, hogy hasznát veszi az ember, mint az arabnak. Javaslom ha nem értesz egyet indítványozd az illetékes szerveknél, hogy a középiskolai választható második idegen nyelvek közül vegyék ki a spanyolt és rakják be az arabot helyette :D Majd ott is jól megmondják, hogy neked van igazad, és mennyire hülye volt akivel gyakori kérdéseken leálltál trollkodni.
Jól van, hát persze. Nem vívok szellemi harcot fegyvertelenekkel.
Egyébként meg a 2-es válaszolóval érték egyet, szerintem is ez a sorrend. Nem középiskolás szintről van szó, a kérdező tolmács akar lenni. Érdemesebb egy ritkább nyelvet választani. Hamarabb lesz Magyarországon szükség arab, orosz, vagy kínai tolmácsra, mint spanyolra,és nem is lehet Dunát rekeszteni olyanokkal, akik ezeket a nyelveket folyékonyan beszélik.
Angol
Német
Mégjobb angol
Mégjobb német
Francia
Arab, kínai, japán, orosz stb.
Nem akarok negatívnak tűnni, de felsőfokon beszélek angolul és németül is, és nem is ilyen egyetemre járok.
Sosem értettem hogy anglisztika/germanisztika szakkal mivel lesz valaki előrébb amikor ezeket a készségeket alapból megszerzik a kompetensebb emberek. (azaz akik cégvezetők, kapcsolattartók stb, azaz akik igénybe vennének egy tolmácsot egyáltalán.....)
Remélem találsz munkát, de nem tartom valószínűnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!