Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol Középfokú nyelvvizsgát...

Angol Középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni (Nemzetközileg elismertet). Melyik nyelviskolát ajánljátok? Illetve melyiket nem ajánljátok?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek 12.-es, többek szerint jó nyelvérzékkel lettem megáldva. Napi 1-3 órát tudnék szánni angol tanulásra önállóan és ha lehet, a 2010-es év végére már szeretnék nyelvvizsgát. Az írásbeli és a szóbeli rész az erősségem, a magnóhalgatással vannak gondjaim. Havi 20 ezerből örülnék,ha kijönne. :) Előre is köszönöm a segítséget!
2010. jún. 12. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
British Council, Cambridge.
2010. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A British Councilnak nincs nyelvtanfolyama, viszont van ingyenes online felkészítője, ha náluk jelentkezel IELTS vizsgára.

[link]

Az 1. válaszban említett Cambridge csak a nevével hívja fel magára a figyelmet, egyébként ugyanolyan, mint bármely más nyelviskola. Megjegyzem, a várost nem írtad. Ha nyelviskolába mész, a Q betűvel jelzett, a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete (NYESZE, honlapjuk is van) által ajánlottat válassz, az ellenőrzött. De szerintem a magántanár intenzívebb egyéni felkészítést nyújt.

2010. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szolnoki vagyok. Nekem mindegy, hogy magántanár vagy nyelviskola. Szóval szerinted magántanár legyen?
2010. jún. 12. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem kell senkihez alkalmazkodnod, arra helyezi a hangsúlyt, amire neked van szükséged, nem pedig egy általános tanterv alapján. Jóval többet beszélhetsz, intenzívebb a számonkérés, személyre szabott a hibák megbeszélése.
2010. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az Inlinguát választottam. Egy barátommal mentünk egy anyanyelvi tanárhoz és így sokkal olcsóbban kijöttünk. Nekünk bejött:))

2010. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hello, én a BME nyelvvizsgát ajánlom, és az arra felkészítő tanfolyamot, ha mindenképp szeretnél tanfolyamot. Én nem jártam tanfolyamra, mégis sikerült a nyelvvizsga náluk. 2 hónap alatt felkészültem egyénileg itthon. (előtte 6 évig nem is használtam a nyelvet). Magnóhallgatásra (listening) meg rengeteg oldalt találsz a neten, feladattal, én is úgy indultam hogy pont az nem fog menni, a végén 95 százalékos lett a magnóm!
2010. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél külföldön tanulni akkor IELTS, TOEFL vagy Cambridge. Az IELTS elévül 2 év után
2010. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a hallásértési feladatokkal voltak, vannak gondjaim. Az ECL-t a rossz magnó miatt nem ajánlom, minden más része bejött nekem. Felsőfokon már Origós szóbelit csináltam, sikerült. Tehát úgy is lehet gondolkodni, hogy különböző vizsgát teszel le a 2 különböző készségből.
2010. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés köszi a válaszokat!!
2010. aug. 26. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!