Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanfolyamot válasszak,...

Milyen tanfolyamot válasszak, ha alapszintről szeretnék középfokig eljutni (és sikeresen vizsgázni:D)?

Figyelt kérdés
Franciából szeretnék középfokú vizsgát tenni és ehhez keresek tanfolyamot. Találtam egyhónapos intenzíveket amik szimpatikusak, de nem igazán tudom, hogy mennyi hozott tudás kell hozzá. Két évig tanultam ezt a nyelvet egy év most kimaradt, a szabályokra emlékszem, szavakat nyílván felejtettem (most néztem át a régi jegyzeteimet).
2010. jún. 5. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb nyelvsulinál úgy van, hogy kitalálják hogy te hülye vagy hozzá, menj kezdőbe, majd középhaladóba, haladóba és utána talán levizsgázhatsz. Persze mindegyik szint kemény 30-50 ezer forintokért. Talán magántanárral lehetne még felkészülni. A nyelvsulik többsége lehúzós (sajna ez a rossz tapasztalatom).

Remélem sikerül jó helyet kifognod.

2010. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez feltünt nekem is, hogy nem mondák ki konkrétan, hogy

el ell végezni az összes tanfolyamot, de valahogy ez érződik mindenhol...

A kérdést azért tettem fel, mert reméltem, hogy esetleg tud valaki ajánlani egy olyan tanfolyamot, ami nekem kell, csak még nem találtam meg.Köszönöm a válaszod:)

2010. jún. 5. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Én jártam Pesten szuperintenzív tanfolyamra 3 hónapon keresztül... vegyes érzések.


Ált. suliban németes, szakközépen pedig angolos voltam. Szakközepes oktatás egy kupac kutyagumi volt! 4 év alatt egy rendes (kezdő!!) könyvet sem sikerült átvennünk, a 12 igeidőből max. 2-t tanultunk, amit így sem tudtunk hová tenni! (4 év alatt 8 tanárunk volt!) Gy hát érezheted, mennyit tudtam.


Egyik nyáron nekifeküdtem a nyelvtannak (magyar magyarázattal) és szeptemberben pedig nyelvtanfolyamra jelentkeztem. Teljesen kezdőtől, bár próbáltak győzködni, hogy töltsek ki egy tesztet, de én tisztában voltam azzal, hogy felesleges "égetnem magamat".


Az első hónap jó volt, csupán 3-an voltunk, viszont volt egy srác, aki rám mászott és órák alatt sem hagyott békén, ráadásul állandóan flörtölt az oktatóval. Sokszor olyan érzésünk volt a másik csajjal, mintha mi ott sem lennénk, pedig szóltunk nem is egyszer ezért... így egy hónapot kihagytam és a következő csapathoz csatlakoztam, itt már többen voltak, rendesebbnek tűnt az oktatónk is, kezdetben mindenkire figyelt... aztán a következő hónapban bejelentette, hogy ő is nyit nyelviskolát és ott folytatja az oktatást...na ettől a pillanattól valami eszméletlen sebességgel visszavett a tempóból (persze ez nekünk csak akkor tűnt fel mikor iszonyat borzasztóan sikeredtek a heti dolgozatok végeredménye). Igérgette, hogy már nem kurzuskönyvekből fogunk tanulni (nekem ezek a könyvek úgysem jöttek be: Headway, hotline és a társaik) hanem majd ő összeállít nyelvvizsgára témakörönként is használható anyagokat... na ez csak ígéret maradt. Mikor be kellett volna fizetni a tanfolyamot nála, közölte, hogy a következő kurzuskönyvet vesszük és nem tököl. Én kiléptem, mint magántanárt kértem fel (elég húzós ára volt), de csalódtam, mert a 60 percből 30 percet a volt csoporttársaim életének elmesélésével töltötte...


Ami igazán megragadt bennem a következő volt: Ő mesélte el, hogy volt egy tanítványa a nyelviskolában aki állandóan lefárasztotta, mert kijelentette, hogy csak angolul beszéljen a tanár hozzá az egész óra alatt, és ha magyarul szólt hozzá felkel és otthagyta, nem is fizeti ki az órát...


Hát igen keménynek kell lenni és követelni, követelni és követelni a nyelvtanártól!


Összességében jó volt, hiszen az alapokat, némi kiejtést magamra szedtem, de a közepénél (3.hónap) már mikor olyan sok ember van és sokszínű a tudásuk (szavak nyelvtan) akkor esetleg jobban jársz egy külön nyelvtanárral, mint egy kurzussal...


Remélem valamennyire tudtam segíteni!

2010. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha...szép kis történet:) Köszönöm a válaszod, sokat segítettél!
2010. jún. 7. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!