IELTS nyelvvizsgára szeretnék menni. Mit kell tudni róla?
Azt, hogy nincsenek elkülönítve a vizsgaszintek, hanem a vizsga végén összesítik a pontszámokat: egy 1-től 9-ig terjedő skálán osztályoznak. Az elért pontszámnak megfelelően kapod meg a nyelvvizsgád: asszem 2 pont felel meg az alapfoknak, 4 a középfoknak, 6 és ettől felfele pedig a felsőfoknak.
Bővebben: [link]
Nem voltam rajt csak gondolkoztam hogy megyek. Csináltam próbateszteket, de elég durvák. Teljesen más mint a hazai nyelvvizsgák felépítése. Úgy van megcsinálva hogy az elején nagyon könnyű, aztán egyre nehezebb feladatok jönnek, minden részben (listening,reading, writing).
Egyedül a szóbeli kommunikáció elég könnyű, ami kb az itthoni TELC szóbelijéhez hasonlít, kivéve hogy itt a vizsgáztatóval beszélsz. De a témák kb ugyanazok, abszolút életszerűek, nem kell beszélned mondjuk génsebészetről vagy ilyenek.
Miben más az írásbeli?
A weboldalon nézhetsz mintákat, például listeningnél van olyan rész hogy diagramokat kell elemezgetni miközben megy a magnó, és ráadásul csak egyszer hallgathatod meg. Ez mondjuk nekem elsőre elég nehéz volt, de bele lehet jönni. Gyakorlás kérdése. A tesztbe amit csináltam az utolsó rész egy egyetemi előadás volt a listening, valami földrajzi témáról, na az odavágott.
Writingban van egy rövidebb, ahol kapsz megintcsak egy diagramot, és arról kell egy elemzést írnod. Nem hosszút, csak ami 20 percbe belefér. Aztán ezután egy érvelő esszét kell írnod, valamilyen előre meghatározott témáról. Ez viszont szinte bármi lehet.
Readingben hasonlítja a legjobban a hazai nyelvvizsgákat, van szöveghez párosítás, meg igaz-hamis-nincs a szövegben típusú. Szóval ez annyira nem vészes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!