Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgát...

Felsőfokú angol nyelvvizsgát szeretnék letenni, melyik vizsgaközpontot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy leírjátok a tapasztalataitokat, hol milyen nehézségű a vizsga, illetve mennyire elismert üzleti körökben. Tudom persze, hogy a nehézség abszolút relatív lehet, de szerintem mindenki tisztában van vele, hogy például egy TELC és egy Rigó utcai között nagy a különbség.

Számomra egy olyan lenne igazán megfelelő, ami főleg a nyelvtanra, szókincsre épít, mert az az erősségem. A gyengém az egyértelműen a magnóhallgatás, kicsit "süket" vagyok, és még magyarul sem mindig veszem ki, hogy mit is akarnak, ha nem tisztán hallom a mondandót. Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. jún. 4. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én telcre mentem, egynyelvű.


kétnyelvűnek nincs is értelme, olyan mintha nyelvdolgozatot írnál egy középiskolában, nem tükrözi az éles életbeli nyelvtudásodat.


ha már egyszer kintvagy külföldön, akkor senki sem fordítja le neked magyarra, és simogatja meg a buksidat, hogy jól fordítasz...

2010. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a szóbeli értésed gyengébb, akkor inkább Rigóra menj. Ott is van ugyan szóbeli értés (magnó), de inkább a nyelvtanra mennek rá, meg a fordítási készségre, mint az éles, adott nyelven való kifejezőkészségre. A Rigón egyébként kifejezetten tisztán és érthetően beszélnek a laboron, nem nehéz. Nemzetközi szinten viszont a TELC többet ér.
2010. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!