Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL angol felsőfokú írásbeli...

ECL angol felsőfokú írásbeli tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne hogy az íráskészség feladatban nagy valószínűséggel milyen típusú feladat lesz (baráti levél vagy fogalmazás, cikk?)

Továbbá akármilyen más tanács is érdekelne, például hogy hogyan készültetek rá, milyen tanácsaitok vannak az olvasáskészség feladathoz.

Előre is köszönöm!



2018. jan. 7. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem érdemes felnézni a facebookos oldalukra, több vizsgaidőszakra visszamenőleg meg tudod nézni a Writing témákat és a típusaikat. Sikeres nyelvvizsgázást!:)
2018. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Baráti levél - fogalmazás és fogalmazás - fogalmazás párosítás szokott lenni. A fogalmazáson belül lehet cikk, esszé stb, de formai szempontból igazából mindegy. Hogyha writing-ot gyakorolsz, akkor viszont fontos a visszajelzés, így - ha még suliba jársz vagy van tanárod -, akkor neki ezeket oda lehet adni, vagy nyelvi oldalon/alkalmazáson keresztül kereshetsz angolokat, amerikaikat, (akik értenek azért a nyelvtanhoz), és beszélgetés közben vállalják, hogy kiemelik a hibáidat és korrigálják (pl. Hellotalkon van ilyen funkció).

Olvasáskészségnél pedig fontos a jó szókincs, így olvass sok cikket, főleg BBC-t, mert onnan előszeretettel válogatják a szövegeket (a legutóbbiak is onnan voltak, direkt rájuk kerestem itthon vizsga után :w), illetve bármi mást, pl. magazinok, könyvek stb. Hogyha az olvasás jól megy, akkor utána már nem kell sokat foglalkozni a típusfeladatok begyakorlásával, de minimum párat érdemes megcsinálni. A szövegkiegészítősnél én úgy szoktam, hogy folyamatosan olvasom a szöveget, majd ahol ki kell egészíteni valamelyik megadott lehetőséggel, megnézem, hogy nyelvtanilag, majd tartalmilag mi illik oda. Ha nincs ötletem, továbbmegyek, és később visszatérek, illetve ha több is, akkor föléírom azoknak a betűit. Aztán ha egyszer végigmentem rajt, megyek még egyszer, és a végén csak meglesznek. Figyelni kell arra, hogy ne időzzünk sokat egy-egy résznél, de azért van idő megfelelően átgondolni őket. A másiknál, ahol pár szóban kell válaszolni, szerintem érdemes először elolvasni az első vagy első két kérdést, és utána kezdeni a szöveg olvasását, és akkor már olvasás közben tudod, mire kell figyelni, mit kell keresni. Aztán, ha megvan, aláhúzhatod, vagy egyből be is írhatod, de szerintem jobb az első megoldás. Aztán így tovább. De akár el is olvashatod először az egész szöveget, hogy összeálljon, miről van szó, és utána válaszolgatsz a kérdésekre. Bár én a másikat részesítem előnyben, de kinek mi. :)

2018. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Ez nagyon hasznos volt! Király vagy:) hát 45 percnél lehetne kicsit több is az idő :S neked már sikerult?
2018. jan. 9. 18:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint olvasásnál lehetne kicsit több az idő :S
2018. jan. 9. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az olvasásnál az idő többeknél is problémát szokott okozni, de gyakorlással ezen is lehet segíteni. Én egyébként a listening-től szoktam tartani, úgyhogy én leginkább arra álltam rá, meg egy csomó filmet is megnéztem az elmúlt időszakban. :D

Igen, már meglett, most hétfőn kaptam meg az értesítést. Neked pedig sok sikert és kitartást! :)

2018. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már csak az írásbeli kell! Szóbeli megvan! :)))))))))))
2018. jan. 11. 00:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!