Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért olyan mummus az Origó...

Miért olyan mummus az Origó vizsga?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam itt hogy többet origóra nem mennek, miért?
2010. jún. 1. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom én ott csináltam felső oroszt,szóbeli 100%lett,írásbeli 68%.Csorgott is rendesen a nyálam.

Bodrikutya.

2010. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor Te eleve nagyon tudhattál ha ilyen erős szóbelid lett! Gratulálok!
2010. jún. 1. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg olaszból voltam ott tavaly középfokún. Szóbeli 87%, írásbeli 93%.

Szerintem még a régi időkből ragadt rá, hogy szívatják a népet, amikor ők voltak az egyetlen vizsgahely, és bizony sok embert igazságtalanul megvágtak, csak hogy újra és újra befizessék a vizsgadíjat.

2010. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán azért mert nagyon nehéz, ráadásul kétnyelvű és inkább a fordításra megy rá. Én se azt választom mivel magyarról angolra nem fordítok jól, ráadásul már elvesztette az akkreditációját. Inkább csinálok Euroexamot, az itthon is és külföldön is akkreditált, ráadásul vizsgázóbarátabb.
2010. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

németből még pár hónapja is ment a szivatás rendesen

beraktak olyan szövget labornál, hogy mindenki csak lesett

2010. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én eszperantóból megyek. Tudom nem egy nagy nyelv, de négy hónapja tanulom és muszáj sikerülnie a középfokúnak. Ebből sajnos nincs más választás, csak origós vizsga van! :( Remélem nem lesz nagy szivatás...
2010. jún. 1. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel sem nehezebb, mint az Euro. Írásbelin pl. a teszt után van összesen 3 db nagyjából féloldalas (azaz 10-12 soros) szöveged, és egy levélírás (több lehetőségből választhatsz, mindig van sima baráti levél is közte), amivel egy szótár segítségével majdnem 3 órán keresztül szórakozhatsz. Ehhez képest a többi nyelvvizsgán ennél jóval hosszabb és több szöveget, rövidebb idő alatt, szótár nélkül kell feldolgoznod.
2010. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régen lehet tényleg szívatós volt, és ez amolyan berögződés:)

Ha vki tudja a nyelvtant, akkor szerintem jó választás:)

Nekem is simán meglett elsőre:) Írásbeli 80%, szóbelin pár pontot vontak csak le:)

Viszont a laborom kegyetlen szar lett,(éppen meg lett a 40%:D), de azt nem fogom a vizsgahelyre, mert tényleg nem vagyok jó hallás utáni szövegértésből:S

2010. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!