Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai vagy lengyel nyelvet...

Kínai vagy lengyel nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Adódott egy olyan lehetőségem, hogy az angol és német nyelvek után elkezdjek még egy nyelvet. A kínai és lengyel nyelvek közül kéne választanom, de annyira más a két nyelv, hogy nem tudok dönteni. A lengyelnek a hangzása tetszik a kínai viszont több ember által beszélt és talán a mai világban használhatóbb. Már utánuk olvastam, de nagyon ellentétes dolgokat találtam. Nehézség és hasznosság szempontjából írnátok véleményt róluk?
2017. nov. 6. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettő nehéz nyelv, a lengyel nyelvtanilag bonyolult, a kínai nyelvtana könnyű, de az írásrendszer és a tonalitás lényegesen megnehezíti. Hasznosság tekintetében mindenképp a kínait választanám.
2017. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lengyelt, mindenképpen.


Ismerősöm tanult kínait és eléggé szenvedett vele. A kínait rengetegen beszélik DE rengeteg nyeljárásban, amit az ország egyik felében beszélnek, azt a másik felében lehet, hogy meg se értik... Olyan, hogy egységes kínai nyelv, nincs. A nyelvtanáról nem tudok nyilatkozni, de a kiejtés és az írás baromi nehéz. Nem tudom, el lehet-e jutni egy olyan tudásszintre, amit ténylegesen használni is lehet (ha nem jól hangsúlyozol, egyszerűen nem értenek meg). És végül, a kínai kultúra NAGYON különbözik a miénktől, én egyáltalán nem szívlelem azt a népséget, sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom volt velük.


A lengyel, nos... Kezdjük azzal, hogy a lengyelek alapjáraton tök jó fejek. :) Európai kultúra, itt vannak szinte a szomszédban (Kína ugyebár kicsit odébb van), bármikor kiruccanhatsz.

Én beszélek lengyelül és bizony r.dt nehéz. A keijtésre könnyű ráállni, királyul lehet hadarni (:D) de a nyelvtana helyenkét nagyon bonyolult (főleg azért, mert nemek szerint ragozza az igéket és toldalékolja a főneveket). Viszont RENGETEG azonosság van a magyar nyelvtannal, szóval bizonyos dolgok neked sokkal logikusabbak lesznek, mint pl. egy angol anyanyelvű tanulónak. De meg lehet taulni és sokkal több segítséget találsz hozzá (tankönyvek, online nyelcleckék, szótárak), mint a kínaihoz. Ráadásul, ha tudsz lengyelül, akkor pár másik szláv nyelvet is "kapizsgálni" fogsz, vannak nekik kísértetiesen hasonló szavaik.

2017. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!