Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol középfokú nyelvvizsgá...

Az angol középfokú nyelvvizsgához hány szavas szókincs kell körülbelül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 20:33
1 2
 11/15 anonim válasza:
51%
az alapfokúhoz kell 1000-1500 szó... ezt biztosra tudom... a középfokúra úgy kb... 3-4 ezer...
2010. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
57%
de lehet h télleg 5-6...
2010. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
[link] Nekem 6000 szóra jött ki és van egy felsőfokúm, illetve éltem Angliában is. :) Színötös voltam és kiemelkedtem a tanfolyamon, ahol tanultam. A középfokú azoknak is meglett, akik nálam sokkal gyengébben teljesítettek az órákon, szóval szerintem a fontos 3000 szóval simán meglehet egy középfokú nyelvvizsga, de ha valaki ügyes és tényleg jól tudja használni a már megtanult szavakat, akkor kevesebb is elég. :)
2013. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%
6-8 ezer
2013. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

[link]

Főleg nem a szókincs mérete számít, hanem, h hogy tudod alkalmazni a szavakat élőbeszédben!

Kb. 1000 leggyakrabban használt szókkal/kifejezésekkel is letehetsz egy angol középfokot...és itt kiemelném, h angolból, mert, h minden nyelv más etéren.

Egy nehezebb nyelvnél pl. orosz, francia, német,...ott már 3000 szó körüli mennyiség kellhet egy középfokhoz.

De még egyszer hangsúlyoznám, a használati tudáson van a hangsúly és nem a mennyiségen...a mennyiség csak másodlagos kérdés, persze nyilván nem azt mondom ezzel, h 100 szóból is lehetsz egy középfokot! :D

2014. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!