Melyik nyelvet tanuljam? 19L
Sziasztok!
Magyar-német vagyok, apukám német, anyukám magyar, de születésem óta külföldön élünk. Sokat költözünk. Németországban születtem, majd 8 évet éltünk Ausztriában. Így ez a két nyelv anyanyelvem. Elkezdtem az angolt alap suliban, majd a 3. Osztályt angliában kezdtem. 7-8 osztályt Magyarországon jártam. A gimit szintén Ausztriában kezdtem el, és olaszt tanultam,mert oda költöztünk és ott érettségiztem. Most fogok egyetemre menni és ezen nyelveken kívül tanulnék egy másikat. Szállítmányozást, logisztikát fogok tanulni, Europában szeretnék majd elhelyezkedni. Ezeket tudnám tanulni: francia, spanyol, lengyel, cseh, szlovák, mandarin, thai de más nyelvekre is van lehetőség csak nem egyetemen. Ezek közül melyik lenne legelőnyösebb nekem a szak mellé?
Köszönöm a válaszokat.
Köszi a válaszokat!
A kínaiban csak az tart vissza hogy iszonyú hosszú ido megtanulni, hisz a gyerekek is évekig tanulják az írást, az egyetemen pedig 3,5 - 4 évig fogom tanulni a nyelvet ami alatt azért egy kicsit szeretném elsajátítani azt.
Az orosz valamiért nem tetszik annyira, maga a nyelv jól hangzik de kulturájában, politikájában, esetleges ottélésben nem vonz. Egyetlen dolog ami orosz és vonz az a taktikai harcteknikák (sistema...). De több nem, így nem lenne motivation.
Utolsó te mit javasolnál akkor (már ha még nem írtad le fentebb (: )
#15 az igaz, hogy a nyelvtan egyszerű, mivel izoláló nyelv, tehát nincs ragozás, csak egymás mellé teszik a szavakat és így állnak össze a mondatok, ugyanakkor emiatt nagyon szigorú szórendjük van, a hangsúlyozás végett.
A hanzik azért nehezek, mert több ezret kell tudnia az embernek, hogy esetleg újságot tudjon olvasni, de mivel minden hanzinak csak egy olvasata van, így már könnyebb ez a része, mint a japánnak (ahol egy kanjinak rendszerint 2-3 olvasata is van, az adott szótól függően). De egyébként ha már megtanultad az alap 150-200 írásjegyet, a többi könnyebben fog menni, még a nagyon bonyolultnak tűnőek is, mert rájössz, hogy az összes kanji ugyanazokból a vonásokból tevődik össze, amelyekből az alap kanjik állnak.
Plusz itt még megemlíteném, hogy a kínai az egyszerűsített karaktereket használja (szemben a japánnal, ami maradt a hagyományosnál), de itt is ugyanúgy megvannak a vonások, amikből felépülnek a hanzik.
Emellett, ami szerintem a kínai nyelv legnehezebb része, az a kiejtés. Kínai tanárom mondta, hogy aki 10 éve tanul kínaiul, az se tudja tökéletesen kiejteni a szavakat, szóval ne törjünk le azon, hogy nem tudjuk azokat a hangokat utánozni, amiket egy kínai anyanyelvű. A 4 fajta magánhangzó tónus csak egy része a finomságnak, amit eleve jól kell elsajátítani, mert ha mondjuk a mélyből magasba menő hangot magasból mélynek vagy egysíkúnak ejted, tök mást mondasz vele. A másik nagy nehézségi faktor meglepő módon a mássalhangzók ejtése, amihez szerintem már röntgenhallás szükségeltetik, annyira árnyalatni csak a különbség a hangok között :D
Szóval a kínainak is vannak könnyebb részei (mondatalkotás), de könnyű nyelvnek soha nem mondanám, éppen ezért kevés európai tanulja meg, és mindig lesz kínaiul tudóra kereslet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!