Német nyelvvizsgák elismertsége? ( Lent )
Úgy vélem hogy ha valaki németből nyelvvizsgát akar tenni akkor a Goethe és az ÖSD a legjobb választás, mert úgy hallom hogy ezek a legismertebbek. Ezek után az ECL és a telc nyelvvizsga tartozhat a középkategóriába mivel azért még is csak nemzetközi nyelvvizsgák. Ezek után pedig jönnek a magyarok:BME, origó, Pannon , mivel ezek az országhatáron túl semmit sem érnek.
Szóval a kérdés. Jól állítottam fel a sorrendet ?
Kérdem én, hogy ezt nézi e bármelyik munkaadó-e?
Nekem a BME-s gépészmérnöki diplomámat egyszer kérték el németországban, soha többet. Ez is volt vagy 10 éve.
Manapság legmagasabb végzettséghez beírom, h diploma és viszontlátásra, senki sem szól egy szót se, nemhogy a nyelvvizsgára, hogy hol tettem le...:)
Külföldön - német területen - senkit nem érdekel a nyelvvizsga, hanem a nyelvtudás.
MO-on meg mindegy, milyen nyelvvizsga, csak legyen valami papírod, a tudásról úgysem ad egyik sem semmi konkrét ismeretet.
Attól függ, hova kell a nyelvvizsga. A legtöbb esetben (külföldön) valóban nem is nézik, hogy van-e nyelvvizsgád németből, vagy sem. Az a kérdés, hogy mennyire beszéled a nyelvet, ezt pedig ők maguk döntik el az alapján, ahogyan beszélget velük az ember. Abban az esetben, ha Németországban akarsz egyetemre menni, általában nem szeretik az ÖSD-t, hanem DSD II-t (néha Goethe B2-t) kérnek. Ausztriában (értelemszerűen) legjobban az ÖSD-t szeretik a felsőoktatásban.
Ha itthon jelentkezel egy állásra, legtöbb esetben ugyanannyit ér a Pannon, mint egy ÖSD. A lényeg, hogy van róla papírod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!