Miből éri meg angolt tanulni?
Netről, angolul olvasol, angolul nézel filmet, ha nem értesz egy szót, mondatrészt, megnézed angolul a jelentését. A nyelvtant, igeidőket meg meg kell érteni, és felismerni a szövegben, minél többet találkozni vele. A cél nem az, hogy lefordítsd mindig magadnak a szöveget magyarra, hanem, hogy megértsd angolul, és rutinná váljon a szövegértés angolul. Nem kellenek ide könyvek, neten sokkal több, részletesebb információt találsz, persze nem úgy értem, hogy leragadsz egy oldalon, és mindent megtanulsz. Ha az angol alapjai már mennek, el kell felejteni a magyar útmutatókat.
Amit eddig írtam az a szövegértésre vonatkozik, a mondatszerkesztés, beszéd, beszéd megértése már nehezebb dolog. Egyrészt tudsz úgy gyakorolni, ha megpróbálsz magyar helyett angolul gondolkodni. Ha elég szociális vagy, akkor akár találhatsz angolokat, akik beszélgetnének angolul tanulókkal, akár írásban, akár szóban, vagy csak hozzászólsz angolul angol posztokhoz Facebookon (vagy máshol) - akár kamu accounttal, ha nem akarod, hogy megjelenjenek nálad. Az se rossz, ha YouTubeon nézel angolokat, bár az a szöveg elég távol állhat a magyar nyelvvizsgák elvárásától.
Ha megakarod gyorsítani a folyamatokat, akkor felfogadhatsz egy magántanárt, de így se számíts arra, hogy 2-3 hónap múlva már vígan megcsinálod a nyelvvizsgát.
Ha mégis könyv mellett maradnál, akkor bocs, abban nem tudok segíteni, de az tuti, hogy egy könyvből nem fogsz tudni megtanulni angolul.
köszönöm!
és ha egy jó könyv kellene mondjuk azért, hogy legyen valami, ami összefoglalja a nyelvtant, ha elakadok, az inkább magyar legyen vagy angol?
Előző helyett elnézést kérek, amiért feltételezte, hogy olyan hülye vagy, hogy könyvből nem tudnál angolul megtanulni. Ez már sokaknak sikerült.
Persze, abban igaza lenne, ha azt írná, hogy könyvből csak egyes dolgokat lehet elsajátítani, például beszédgyakorlatot olvasgatva nem fogsz szerezni.
Amúgy bármi jó, ami elvisz A pontból B pontba, mert abban szisztematikusan benne van minden, ami kell. Ezt olvasással bármikor lehet pótolni. Például az in case használatát leszűrheted 15 könyv elolvasása után (reméljük, emlékszel rá, hogy két hete is ezt olvastad valamelyikben, és így öszecsatlakozik az agyadban). Nálam egy átlag angol könyv egy délután tehát 15 délutánba kerül az, amit amúgy elolvasol egyszer, értelmezed, először döcögve gyakorlod, aztán meg gördülékenyebben, és ez összesen tizenöt perc. A mérleget megvonhatod.
Sajnos a kérdésed hibás, az English Grammar in Use könyvnél nem az a kérdés, hogy nem érné-e meg jobban azt használni, hanem az, hogy használod-e valami sorvezető (tankönyvsorozat) mellé. És persze nem is kérdés, mert perszehogy.
No és a tanuláson kívül pedig szívlelj meg mindent, amit Előző írt.
Voltak nekem űrkauboj kollégáim, nagyon jól csinálták, amit csináltak (életveszélyes tevékenység amúgy), és ha új felvételes jött, akit rám bíztak, akkor úgy igazítottam el azokat, hogy: figyeld őket, és amit csinálnak, azt tanuld el tőlük, mert az alapvető. Viszont amire azt mondják, hogy ez felesleges, na, azt is tanuld meg, mert az is alapvető. :)
köszönöm neked is a választ!
hozzá fogom nézni azt is. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!