Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene nekem valaki spanyolb...

Segítene nekem valaki spanyolból? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el a nyelvet, és nem tanárra van szükségem, csak egy olyan emberre, aki jól ismeri a nyelvet és ha nagy ritkán lenne kérdésem akkor tudnék neki írni, ő pedig válaszolna nekem! Tanárhoz nem akarok járni, önállóan akarom megtanulni... Nem tanári szintű tanítást kérnék, csak nagy ritkán segítséget :-)
2010. máj. 19. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is autodiktata módon tanulom:)Sajna nincs pénzem tanárra, de így legalább az alapokat elsajátatíthatom, és később, ha már módomban lesz nyelvtanár segítségét igénybe venni,könnyebb lesz a tanulás.

Neked is sok kitartást!:)

Tényleg, megkérdezhetem, honnan tanulod önállóan a spanyolt? Valamilyen nyelvkönyvből?

2010. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát ha gondolod segíthetünk egymásnak, megadhatom a mail címem ha szeretnéd :-)


Én több könyvet is beszereztem, az egyik ez a Nagy-Veres régi spanyol könyv, ennek az új változata a Colores 1, én az utóbbit használom, megvettem a tk-t és a mf-et is, mindkettőhöz van cd is. a Nagy-Veres-t pedig gyakorlásnak használom.


Ezzel együtt a PONS-tól is vettem (vaterán ;-)) könyvet, nyelvtanfolyam cd-rom, nyelvtan 3 lépésben (alapfoktól középfokig minden nyelvtan benne van gyakorlással) és egy nyelvtanfolyam kezdőknek c. könyvet. Tudom sok könyv:-D De én szem előtt a Colores-t tartom, gyakorolni a mf-ében nagyon sokat tudok és a másik ez a nyelvtanfolyam kezdőknek. Ezt a két könyvet kombinálom, kb ugyanazt tartalmazza anyagról anyagra. Többi csak amolyan gyakorlás, vagy kiegészítés ha nem megy vmi.

2010. máj. 19. 15:41
 3/6 A kérdező kommentje:

van egyébként egy csomó más anyagom is neten, tudok küldeni mailbe.

Sokmindent letöltöttem megnézi mi a jobb: Kreatív spanyol, Colores 1 TK bescannelve (gyenge minőség), PONS megszólalni 1 hónap alatt spanyolul bescannelve (jó minőség), relaxa spanyol (könyv és hanganyag is), Berlitz útiszótár és "Learn how to speak spanish" :-D De igazán nekem egyik se jött be... :-)

2010. máj. 19. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az igen, látom, te azért jobban rákészültél, mint én:D Amúgy a Király Rudolf féle nyelvkönyvet használom - igaz, hogy viszonylag régiek benne a párbeszédek, nem mai témákról szólnak, de olyan remekül van megszerkesztve, hogy ez tulajdonképpen mindegy. Szépe leckénként be van osztva az anyag, magyarázattal, példákkal, feladatokkal... még esetleget a könyvet tudom ajánlani:)

Igaz, mostanában kicsit háttérbe szorítottam a spanyolt, mert az angol nyelvvizsgára hajtok, de ősztől megint intenzíven akarom folytatni a tanulását:)

2010. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok, én spanyol kéttan. szakra járok, szóval ha van kérdésetek én szívesen válaszolok, ha tudok. Ha gondoljátok írjatok e-mail-t. Laura
2010. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A Kérdezőhöz!

Megkérhetnélek hogy e-mailben elküldenéd nekem a Pons 1 hónap alatt spanyolul szkennelt változatát? Nagyon megköszönném.:D

2011. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!