Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel ÖSD...

Hogyan készüljek fel ÖSD nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
10 évek tanulok németül, csak érdekelne, hogy mi várható. Vannak esetleg tapasztalatok? Mindent tudni szeretnék. Tanfolyamon nincs lehetőségem részt venni.
2010. máj. 17. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Középfokúzni szeretnél? Abban tudok segíteni: ami tenned kell, az csak annyi, hogy szépen begyakorlod a feladattípusokat. Itt egy mintafeladatsor: [link]

Sok ÖSDs könyvet lehet venni, ami átlagosan 10 ilyen feladatsort tartalmaz. Végig használhatsz szótárt(Hörverstehennél is),Leseverstehenre van másfél órád a négy feladatra, szóval bőven beleférsz. Ha már 10 éve tanulod a nyelvet, nem lesz gond. Amit meg kell tanulnod, az a szótárazás (szelektálj, miket kell mindenképpen megnézned és mi az, amire fölösleges időt szánni, mert kb. ki tudod találni a jelentését) Hörverstehennél mindig van egy Richtig Falsch feladat, meg egy táblázatkiegészítős rész. Nem nehéz egyik sem.

Levélnél az egyik feladat mindig egy panaszlevél írása, amihez ha gondolod, tudok panel mondatokat adni. A másik feladat pedig egy adott témáról való írás. Ha tanultad a témákat (van pl erre egy nagyon jó Pro und Kontra könyv) akkor simán megírod.

Szóbeli sem vészes: 3 feladatból áll, az elsőben egy beszélgetsét kell folytatni a vizsgáztatóval, aki épp a te városodba utazik, és programokat kell kínálni neki, valamint mesélni a városodról. A második feladat képleírás, a harmadik meg egy pro kontra téma, de erre kapsz fél óra felkészülési időt a vizsga előtt.


A tanácsom az, hogy naponta legalább 1 vizsgasort csinálj meg, hogy ráérezz a dologra: melyik feladat megy a legnehezebben, stb. Nézz sok német nyelvű csatornát, azzal tudod fejleszteni a hallás utáni szövegértésedet, a levélírásnál pedig a panelmondatokat alkalmazhatod.

Szóbelire ez a könyv nagy hasznodra lehet: [link]


Ne izgulj, az ÖSD az egyik legkönnyebb német nyelvvizsga, én világéletemben utáltam a németet, csak idén kezdtem el készülni úgy normálisan, és 90% lett.

Hajrá ;)

2010. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :) Csináltam egy feladatsort és valóban nem olyan nehéz mint az origós például. Német tanár vagy műfordító meg nem akarok lenni, szóval ez jó lesz diplomához. :)

Remélem nekem is sikerül.

Te melyik városban vizsgáztál?

2010. máj. 18. 16:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a könyvet is megrendeltem! :)
2010. máj. 18. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok:

Örülök, hogy segíthettem :) Én Győrben vizsgáztam egy középiskolában. Írásbelin nem volt semmilyen probléma, szerintem mindenhol figyelnek, hogy korrekt legyen a dolog. Mondjuk szóbelin eléggé megijedtem, mert -mint utólag kiderült- a vizsgáztató többet tudott németül, mint magyarul :) Olyan kiejtése volt, hogy csak lestem. (Ha előtte egy hétig nem nézem a PRO7-t, tuti elsírom magam :D Csak azért mondom, hogy erre is fel kell készülni, hogy nem a jól érthető "magyaros" némettel találod szembe magad. (Ez nekem addig meg sem fordult a fejemben:) )

Ha teheted, vegyél egy ÖSD vizsgasor könyvet is, azzal gyakorolj. Azok sokkal nehezebbek, mint a valódi vizsgán, így éles helyzetben csak kellemes meglepetés érhet:) (én pl. az ilyen gyakorlókönyvekből rendre 13 pontot értem el a 20-ból, vizsgán meg 19-et.)

Jó, hogy megrendelted a Pro und Kontra könyvet, nekem nagyon sokat segített, a szókincsem háromnegyedét neki köszönhetem ;) Valamint vannak benne képek is, amik tényleg simán előfordulhatnának vizsgán is. Mikor mész és hova? Majd drukkolok (ha épp nem érettségizek :) )

2010. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor német RTL ezerrel...:D Júniús végén, vagy szeptemberben megyek Debrecenbe. Attól függ, fel tudok-e rá készülni, és lesz-e bátorságom. :) De jobb lesz túl lenni rajta, majd az írásbelin is, hogy jövőre le tudjak érettségizni, és akkor 12.ben nem kell németezni. Óó köszi, remélem jól fog sikerülni az érettségid! :)
2010. máj. 18. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

sziasztok! én is ÖSDre megyek 2011 január végén. A válaszolótól kérdezném (mert én is a Jedlikbe megyek) hogy te hol készültél? és melyik könyvből? azt hallottam hogy a vizsgáztató valóban nagyon durván beszél:D esetleg vannak jótanácsaitok?

és neked hogy sikerült?:)

2010. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!