Колобок? Ennek mi a magyar megfelelője? úgy értem tudom, hogy: kolobok-nak írják itt, de mit jelent? Szerintem csak egy név, mert nem fordítja le a szótár.

Figyelt kérdés
(annyit meg tudok hogy egy orosz mese címe)
2010. máj. 16. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
cipócska
2010. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi... :D és azt esetleg le tudná valaki írni, miért???
2010. máj. 16. 15:47
 4/7 A kérdező kommentje:
meg hogy miről szól a mese?
2010. máj. 16. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Apóka és anyóka megsütik a cipócskát, aki elszökik tőlük. Megy, mendegél, útközben találkozik a nyúllal, a farkassal és a medvével. Mindegyik megkérdezi tőle, hová megy, mire a cipócska mindegyiknek előadja az egyre hosszabb mondókát. Pl.: "Elfutottam apókától, elfutottam anyókától, elfutottam a nyúltól, elfutottam a farkastól, és, medve, most tőled is elfutok!" Végül találkozik a rókával, neki is elmondja ezt, de a róka úgy tesz, mintha nem értené. Megkéri a cipócskát, hogy üljön az orrára. A cipócska ott is énekel, de a róka még mindig nem érti. Megkéri, hogy üljön a nyelvére. A cipócska ott is elkezdene énekelni, de a róka hamm, bekapja. :) Röviden ennyi (oroszul legalábbis így van).
2010. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg miért érdekel ennyire? :)
2010. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát van egy oldal, ahol oroszul tanulok (www.orosznyelv.com) és ott le van írva oroszul meg el is mondja - énekelni egy nő... csak gondoltam jó lenne tudni nagyjából miről szól... xD :D:D:D

de köszi szépen a leírást! :)

2010. máj. 16. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!