Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezért jár pontlevonás? (éretts...

Ezért jár pontlevonás? (érettségin)

Figyelt kérdés

Ha a Listeningbe a szóbaíróshoz valamit nyelvtanilag helytelenül írtam le.

Pl: kindergarten helyett --> kindergarden


2010. máj. 7. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a tanár jóindulatán és azon múlik, hogy a helytelen szóval létrehoztál e egy új jelentéstartalmú szót. Pont ebben az esetben nem tudom, én elfogadnám, de tanára válogatja.
2010. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
nekünk azt mondták, hogyha vmit hibásan írtál le nem lehet elfogadni, max fél pont jár érte
2010. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem jár érte pont,ha nem érthető egyértelműen.Egyébként nyelvi,helyesírási hibák nem számítanak.
2010. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a nyelvhelyessége résznél csak a tökéletes megoldást fogadják el, a szövegértésnél, vagy a hallott szövegértésnél egy betűhibáért nem vonnak le pontot, de a nyelvtani résznél igen...
2010. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán nem a tanár jóindulatán múlik, ez egy állami vizsga, precíz megoldókulccsal. A magnós résznél a helyesírási hiba, ha nem változtatja meg az értelmet, nem jár pontvesztéssel. Fél pont pedig nincs, nem tudom, ki mondott az egyik válaszolónak ilyen baromságot.
2010. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért múlik a tanár jó indulatán is, hisz gyakorlatilag azt fogad el amit akar. Ha azt mondja ez biza megváltoztatja a szó jelentését, nem lehet, akkor nem fogadja el... nálunk volt olyan akinek elfogadta úgy is, hogy megváltozott a szó jelentéstartalma, csak mert 2 ponton múlt a jobb jegy. Ha tud erről a szabályról a diák, és szerinte nem kellett volna levonni a pontot, akkor lehet kérni hogy újrajavítsa egy másik tanár, de ez elég buktatós.
2010. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálam is ez a probléma. :)+ még believes-t írtam beliefs helyett. :(

de szerintem el kell h fogadja, itt nem a helyesség számít a javítókulcs szerint. pl. ha azt írod young helyett h yung, az elfogadható. de ha birds helyett beards az nem mert megváltoztatja a szó jelentését.

2010. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A megoldásokban előforduló nyelvi vagy helyesírási hibákat figyelmen kívül kell hagyni,amennyiben a válasz érthető."


Ez egy idézet a hallott szöveg megoldókulcsából!!!

Azaz, ha érteni lehet, mit akartál írni, akkor kapsz rá pontot!!!! (már sok német érettségi javítottam)

2010. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És ha moderne technik helyett azt írtam,hogy technische gerate azért jár pont?A magnóhallgatásosnál írtam ezt.
2010. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. nehéz kérdés.A javítókulcs ezt írja:


"Megoldásként több lehetőséget is megadunk. Ezeken kívül elfogadhatók azok a variánsok is,

amelyek tartalmilag megegyeznek ezekkel. A megoldásokban előforduló nyelvi vagy

helyesírási hibákat figyelmen kívül kell hagyni, amennyiben a válasz érthető."


0. eintönig

16. ein (Ruder)boot

17. (modernen) Technik / elfogadható a nyelvhelyességtől függetlenül: Satellitentelefon,Videos, You Tube, Twitter, Podcast, Internet

18. Motivation / langen Strecke

19. 75 Tagen

20. Umweltschutz(programme)

21. (Nach)name

2010. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!