Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt hogyan lehet tanulni...

Angolt hogyan lehet tanulni legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Mert az ilyen angol órák nullák... Gondolom az a legegyszerűbb ha elutazol de valami más megoldás ahogyan ti könnyen megtanultátok???
2010. máj. 5. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tudor angolból, de szerintem rendszerezd magadnak egy füzetben az igeidőket, meg a függőbeszédet, meg minden ilyet. Írj példát is rá legalább hármat mindegyikhez! Ez nagyon fontos, hogy lásd a gyakorlatban is. És ami még fontos, hogy tanulj szavakat! Tudom, rohadtul kegyetlen szavakat tanulni, de megéri! Egyszerre nem kell sokat, teszem azt naponta 5 új szó, az egy évben már 1825! ;) sok sikert!

egy most érettségiző

2010. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Írj fel egy cetlire 10 szót, reggel dugd be a zsebedbe, és napközben, amikor van egy kis szabad időd - buszon vagy, sorban állsz, várnod kell - vedd elő, és tanuld meg őket.

De ne dobd el a cetlit, hanem vasárnap vedd elő őket, és ismételj át minden szót. Persze nem fog az összes megragadni benned, de ha 60-ból hetente csak 40-et végleg megtanulsz, az egy évben, az több, mint 2000 szó évente:)

2010. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

rengeteg jó és hatékony, ráadásul ingyenes módszer létezik:

- eredeti nyelvű szöveget olvasni, és hanganyagot hallgatni: BBC, VOA news (voanews.com) és ott a tanuló szekció

- szótanulás: minden szót játsz el, és pl foglald bele egy képzeletbeli telefonbeszélgetésbe, írj magadnak képzeletbeli levelet az új szavakat felhasználva. lényeg hogy próbáld beépíteni az aktív szókincsedbe. sokaknál az a gond, hogy sok szó csak passzívban van meg.

- a tanórákat azért lehet látogatni, de túl sokat ne várj tőlük

- angol nyelvű chat klub: conversation.blog.hu

2010. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A motiváció számít, ez kb. 90%-ban eldönti, sikerül-e megtanulni egy nyelvet és milyen erőfeszítéssel.


Ha az angolt azért tanulod, mert kell tudnod angolul, pl. papír kell róla, akkor kínszenvedés lesz, és ez alig függ a módszertől.


Ha érdekelnek azok a könyvek, rádióműsorok, újságok, filmek stb., amiket angolul lehet látni/olvasni/hallgatni, akkor szinte észrevétlenül megtanulod a nyelvet is amellett, hogy megtudod mindazt, ami érdekel.


Szóval először is érdekeljen valami, ami angolul hozzáférhető. Ha ez megvan, akkor már tízszer könnyebb lesz a "nyelvtanulás". Csak magam nevében beszélhetek: én még középiskolás éveim alatt megszereztem a felsőfokú nyelvvizsgát, ugyanis sohasem tanultam "nyelvet", hanem mindig érdekelt ez-az, ami csak angolul létezett. És így ahogy olvastam azt, ami érdekelt, beletanultam a nyelvbe is.


Amúgy meg tényleg írjál cetlikre szavakat, és olvasgasd őket sorbanálláskor, buszon stb. Tanulj meg egy nap 20-30 szót. Ezek egy részét elfelejted, tanuld újra. Előbb-utóbb csak megragadnak. A legjobban mindig az fog megragadni benned, amit tudsz hova kapcsolni magyarul is, illetve érdekel. (Hiába magolod be, hogy van angolul a kőrisfa vagy a mestergerenda, netán a nyüst vagy a vetülék, ha magyarul sem tudod, mik ezek. Én így vagyok kb. az összes konyhai kifejezéssel...)


Szóval keress magadnak valamit, ami angol és érdekel. Mondjuk egy angol vagy amerikai író egy regényét. Vagy az érdeklődési körödbe tartozó szakfolyóirat egy számát. Borzasztóan érdekel, ezért nem bánod, ha esetleg kezdetben minden második szóért a szótárat kell lapozgatnod. Kezdetben olyan, mint egy rejtvény. Két-három hét múlva már figyelemreméltóan gyorsabban fog menni, kezd minden a helyére kerülni. Fél év és folyékonyan olvasol. Később jöhet a rádióhallgatás stb.

2010. máj. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!