Milyen egy TELC B2-es (középfokú) nyelvvizsga?
Nemes egyszerűséggel az érdekel, hogy ha reggel elindulok a vizsgára, akkor milyen sorrendben jönnek a feladatok, az írásbeli, a szóbeli, és hasonlók. Hányra kell menni, és hánykor jövök haza.
Emellett a szóbeli és az írásbeli feladatok meddig tartanak.
A legfontosabb pedig, hogy valaki írjon saját tapasztalatot, hogy neki meddig tartott a szóbeli-írásbeli külön és együtt, milyen nehezek voltak a feladatok, és szóbeli hogy ment?
Nekem van 40 tételem kidolgozva, ami TELC-re készült. Annyit tudok, hogy a TELC-en nagyobb témák vannak, olyan 5-6 és akkor kapok kettőt, választhatok, és van 20 perc készülési idő. Ez jó, mert egy nagyobb témáról akár a 40 tétel közül 2-3-ból is lehet dolgokat kiszedegetni, így ki tudom tölteni az időt.
De nem tudom, hogy hogy tanuljak a szituációkra, és a vitára? És az meddig tart, mit takar?
Igazából MINDEN érdekelne a nyelvvizsga folyamatáról, mert félek tőle, és nagyon nem szeretném, hogy ezt egy váratlan meglepetés tetézze. Más nyelvvizsgatípusokról most nem várok véleményt, azokat esetleg majd külön kérdésben, de azokkal is tisztában vagyok nagyjából.
Azt, hogy mikorra kell menned, majd előtte küldik ki emailben. Nekünk anno fél kilencre kellett mennünk, és kilenckor kezdődött maga a vizsga, addig megtörtént a terembeosztás és a szabályok elmondása. A vizsgának a leírása pedig fent van a TELC-nek a honlapján, ott mindent megtalálsz pontosan leírva. De egyébként először vannak az olvasásértési feladatok, utána pedig a nyelvtani, majd ezt beszedik, és utána kezdhetitek a levelek írását. Itt utána van egy kis szünet, míg ezeket is beszedik, és elmondják a magnóhallgatáshoz kapcsolódó információkat. A manóhallgatás tehát lemegy az írásbeli után (nálunk 11-től volt), de ugye az már a szóbeli részhez kapcsolódik. Az igaz-hamis az, ami kétszer hangzik el, a másik kettő csak egyszer. A szóbeli pedig megint attól függ, hogy hogyan vagytok beosztva, de nagyjából ezt is megmondják előre. Nekem például pont volt időm hazamenni ebédelni, bár mi voltunk az utolsó páros, negyed öt körül.
Maga a vizsga az nem olyan vészes, ha felkészült vagy, akkor az időnek sem kellene szűkösnek lennie, de azért azzal megéri gazdálkodni, hogy biztosan legyen időd kitölteni a kódlapot a végén, nálunk csúsztak meg azon. A szóbeli pedig igazából a beszélgető partneredtől függ. Ha már előtte esetleg tudod, hogy ki lesz az, akkor megéri megbeszélni vele, hogy azért legyetek rendesek egymással:)) Meg azért nagyban függ a tanártól is, nálunk például egészen sokáig adminisztráltak, nem mindig figyeltek oda. A beszélgetés az három (4, ha a bemutatkozásdit is beleveszed) részből áll. Az elsőnél gyakorlatilag tartasz egy kiselőadást a két megadott téma egyikéből, aztán a partnered kérdez egyet-kettőt, majd ugyanezt fordítva is megteszitek (nálunk kedvenc munkahely vagy kedvenc sorozat volt). Aztán jön egy beszélgetés-vita a partnerrel egy szövegről, amit elolvastatok (nálunk ez például a fiatalok rossz példaképválasztásáról szólt), ahol megvitatjátok kinek mi az álláspontja a dologgal kapcsolatban, majd pedig megszerveztek közösen egy eseményt, azt is azért kicsit vitázva, nem célszerű mindennel mindig csak egyetérteni. Az időkereteket azokat nagyon szigorúan vették az egész vizsga folyamán, szóval a szóbeli kidolgozásnál is megéri odafigyelni, hogy tényleg a kulcsszavakat emeld ki, és ne tölts el sok időt egy-egy téma fölött, nehogy ne maradjon időd, 20 perc nem olyan sok. Sok sikert! :))
Köszönöm szépen a választ!
Most már jobban el tudom képzelni, hogy mire számítsak. Talán így könnyebben fel tudok készülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!