Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A didn't use to formát mikor...

A didn't use to formát mikor használjuk?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a used to tagadasa:) Azt gondolom ismered.

Sarah babakkal (szokott volt) jatszott/jatszani - Sarah used to play with dolls.

Sarah nem jatszott babakkal - Sarah didn't use to play with dolls.

2010. ápr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért fura nekem kicsit, mert a used to azt jelenti, hogy régen csinálta, de már nem... és akkor ennek a tagadása nem teljesen világos...mármint, hogy miért nem sima simple past-ot használunk?
2010. ápr. 26. 08:13
 3/8 A kérdező kommentje:

Maradjunk a Te példádnál:

Sarah didn't play with dollys (in her childhood).

Sarah didn't use to play with dollys.

2010. ápr. 26. 08:16
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy mi a különbség :D
2010. ápr. 26. 08:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem sima simple past-ot használunk?"


Ez simple past, és a tagadása is az. Nem értem, mi a gond.


De ha a különbség érdekel, akkor konkrétan arra kérdezz rá. Ez nagyon egyszerű; az 'used to'-s formánál beleértünk a kijelentésbe egyfajta szembeállítást a jelennel (vagyis már nem...), míg az 'used to' nélküli megoldásnál ez nem feltétlenül van így, illetve ez inkább a szövegkörnyezetből derül ki.

2010. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"az 'used to'-s formánál beleértünk a kijelentésbe egyfajta szembeállítást a jelennel (vagyis már nem...)"


Igen, tudom :P De a tagadását mi értelme használni? :) Mert letagadjuk, vagyis nincs mit szembeállítani a jelennel...erre vonatkozik a kérdés, nem tudom jobban kifejezni, hogy mire gondolok...

2010. ápr. 26. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok, ertem a problemad, nyugodtan hasznalj simple pastot helyette, gyakorlatilag ugyanaz. (vagyis didn't use to helyett hasznalhatsz simple pastot, simple past helyett nem mindig hasznalhatsz didn't use to-t)

Persze van egy enyhe jelentesbeli kulonbseg; a didn't use to nekem nyomatekositottnak hangzik, kiemeled, hogy nem volt szokasod.

2010. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. ápr. 26. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!