A japán betűk írási szabályaiból szokott lenni a nyelvvizsgában külön feladat?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Nincsen ilyen feladat a nyelvvizsgákon. Ugyanakkor ha komolyan akarsz foglalkozni a nyelvvel, akkor érdemes megtanulni az írás menetét.
Egyrészt mert nem nehéz. Kb. 5 perc megjegyezni az alap szabályokat, aztán egy kis gyakorlás és kész.
Másrészt, mert ha később gyorsan írod a kanjikat, a vonássorrend határozza meg hogyan torzul a jel. Ha a vonássorrend hibás, a gyorsan "lekapart" jel furcsán torzul, és szinte olvashatatlan lesz.
Ugyanígy, ha látsz egy kézzel írt, viszonylag ronda jelet, akkor az egyik módja, hogy kitaláld, mi akar lenni, hogy végigköveted a vonalat és összeveted, hogy melyik az a jel, amit ilyen mozdulatokkal kell írni. Ehhez ugyebár tudni kéne, melyik jelet hogyan kell írni.
Én a japán írásomra a legnagyobb dicséret, amit japánoktól kaptam az volt, hogy "nem is látszik a jeleken, hogy külföldi írta." Én ugyan még sosem láttam más európai kanjijait, de sejtem, hogy miről van szó. Mindenki kihagyja a vonássorrend megtanulását, azzal, hogy "úgyis mindegy" és "anélkül is épp elég nehéz". Aztán ha a vonássorrend nem jó, a jel egy kicsit fura lesz. És a japánok észreveszik ezt, hiszen hozzá van szokva a szemük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!