Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közép vagy felsőfokú angol...

Közép vagy felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Szeptemberben szeretnék vizsgázni. 1 évig éltem angliában, a nyelvet minden nap használtam. Most nyáron megyek 3 hónapra amerikába, és ahogy hazajövök szeretnék vizsgázni. Melyiket válasszam?
2010. ápr. 24. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után szerintem illene letenni egy felsőfokút.

Előbb válaszd ki, hogy melyik nyelvvizsga központnál vizsgáznál. Egynyelvű vagy kétnyelvű -bár ilyen esetben az egynyelvű szokott menni.

Itt találsz összehasonlítást.

[link]


Válassz ki egyet a saját képességeid szerint, majd oldj meg néhány feladatsort. Felkészületlenül ne menj el, mert nem egyszer volt már olyan, hogy simán megbuktak olyanok, akik több évig éltek kint egy másik országban...

2010. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írjál próbateszteket, mérd fel a tudásodat. Rengeteg letölthető próbateszt van. A hétköznapi nyelvhasználat a középfok, szóval 1 év élet Angliában nem garantálja a felsőfokot. Ugyanakkor nyilván jó a beszédértésed és a kiejtésed, ami segíthet a felsőfokú vizsgán is.
2010. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

www.nyak.hu --> ezen a honlapon mindenre kapsz információt a nyelvvizsgákat illetően (vizsgahely, időpont, ár)

nagyon fontos, hogy csinálj próbateszteket, ha van rá lehetőséged, vedd meg a vizsgaközpont próba/felkészítőkönyvét, szóbeli tételekre is vannak remek könyvek (1000 kérdés és válasz)

nagyon sokan buktak már meg annak ellenére, hogy külföldön éltek évekig, tökéletesen használták a nyelvet.. de mégis megbuktak, mert nem rutinosan oldották meg a vizsgát, a vizsgázáshoz is kell némi gyakorlat. :)

ha nagy szókincsed van, próbáld meg a felsőfokot, de mellette tényleg gyakorolj a könyvekből..

2010. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!