Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanulna valaki velem németet...

Tanulna valaki velem németet vagy angolt a nyáron Szegeden?

Figyelt kérdés

Németből Telc szóbeli nyelvvizsgám van meg, és szeretném az írásbeli részét fejleszteni.

Angolt még soha az életben nem tanultam, és azt is illene megtanulni egyszer.

Esetleg valaki nem csatlakozna hozzám? Bevallom, egyedül lusta vagyok, de talán, ha ketten vagy többen összeülnénk hetente 1X vagy 2X, az eléggé motiváló tudna lenni.

Németből van könyvem, egy csomó anyagom, szóval "csak" tanulni kellene.

Gondoltam, megkérdezem, hátha más is van úgy, mint én. :-)


2010. ápr. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem
2010. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Huha én spec lehet hogy tudok de hány éves vagy melyik suliba jársz ? :D én 18/L
2010. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
20.15 ös vagyok még annyi hogy én nagyon rászeretnék hajtani mindkét nyelvet mert tanulom és nagy segítségem lenne ha nekem is lenne egy olyan ember akivel tanulhatnék németet sőt még angolt is mert rám fér :) elvileg jövőre németből emelt szintű érettségit kéne tennem és nem állok úgy még hogy sikeres legyek :/ ha gondolod majd írj :)
2010. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia! Én 21 éves vagyok, szintén lány. Az egyetemen pedagógiát tanulok és elsőéves.

Te melyik suliba jársz? És hova szeretnél majd tovább menni? :-)

2010. ápr. 23. 07:25
 5/10 anonim válasza:
Én a Vasvári Pál közgazdasági iskolába járok nyelvi előkészítő osztályba de a német tanár nem igazán jó :/ amúgy rendezvényszervező szeretnék lenni de ahhoz még nem tudom merre tovább :)
2010. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A nyelvi előkészítő osztály elég jól hangzik. Mármint ha lesz egyszer gyerekem, akkor elgondolkoznék rajta, hogy ilyen tagozatra járjon. Az angolt és a németet is emelt óraszámban tanuljátok? És ez egy héten mennyi időt jelent?
2010. ápr. 24. 09:42
 7/10 anonim válasza:

Jól hangzik igen én is azért mentem oda de képzeld csak el egy olyan tanárral akivel semmit nem haladunk.Egy órán vettünk 1-2 feladatot és ennyi.Hihetetlen lassan haladunk és most jutottunk el odáig hogy lefordítsuk a mondatokat:/ kész röhej.Az angol tanárom sokkal motiválóbb hiszen ő hajt minket és szinte mindenki jobb angolból pedig azt csak 3 éve tanuljuk a németet pedig általános iskola óta.Szeretném a tudásom még tovább fejleszteni nyelv ügyben nyáron.Amúgy csak a németet tanuljuk emelten és abból emelt szintű érettségit kell tenni és szeretném hogy sikerüljön de az angol jobban érdekel szóval abból még nyelv vizsgázni is szeretnék később.Első évben csak német volt heti 11 óraszámban most már kb olyan 5 órára csökkent plusz 2 angol óra.

Na szia :)

2010. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért az jó, hogy legalább az angolt szereted. Tudom, hogy a tanáron rengeteg múlik. Nekem is volt olyan német tanárom, akivel nem haladtunk sehova. A középiskolából úgy kerültem ki, hogy nem tudtam volna megszólalni azon a nyelven... Aztán egy szakképző suliba, ahol a nyelvre mentek rá, történetesen a németre, megpróbálkoztam a nyelvvizsgával. Nem volt könnyű nekem, csak a szóbeli sikerült. De reménykedem, hogy tanulással helyrehozhatom azt az írásbelit is. :-)
2010. ápr. 27. 07:32
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ez csak akarat kérdése :) szóval ha nagyon akarod menni fog az.Én is nagyon szeretnék tanulni idegen nyelvet és szeretném ha emelt szinten a német sikerülne csak anyag kéne hozzá plusz többet az angolra szeretném fektetni a hangsúlyt :)
2010. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit későn írok tudom. Sikerült németet tanulni a nyáron? Mert ha nem, nekem most lenne kedvem. :)

2010. okt. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!