Ha sok nyelvvizsgája van az embernek, akkor még nem kell félni attól, hogy túlképzettnek mondják, ugye?
Túlképzett szöveg akkor jön elő azon kívül amit az első leírt, ha: Direkt pályakezdőket keresnek. Vagy a tudásodhoz illő fizetést nem tudják, és nem is akarják biztosítani.
Pl. kell egy dísz emberke valamilyen oknál fogva, akkor nem akarnak nagyobb bért fizetni, amikor elég lenne kisebbet is.
Nagyon is létezik ilyen, hogy túlképzett valaki. Képzeld el magad a három felsőfokú nyelvvizsgáddal és a főnöködet, aki alig motyog valamit angolul és kész.
Senki se szeret zseniket alkalmazni, inkább preferálját az egyszerű, meghunyászkodó fiatalokat, akiket ők tudnak betanítani. És ezért hálásak.
Na jó, de akkor meg alulképzettség miatt nem fogják felvenni. Ez sajnos ilyen van sapka-nincs sapka dolog, mivel az erősebb pozíciójából tárgyalnak, úgy bszhatnak ki az álláskeresővel, ahogy akarnak.
Nemcsoda hogy mindenki rühelli őket és az állásinterjúkat.
1. Mennyi a "sok"?
2. Attól függ, hogy milyen munkára jelentkezik. Utcaseprőnek túlképzett már egy nyelvvizsgával is, ha utazási irodában akar dolgozni, akkor viszont esetleg a három is kevés.
Akkor olyan nyelveket tanulj és olyan szinten, ami konkrétan ezekhet hasznos, a többi energiádat ne nyelvtanulsába fektesd, hanem a szakmai fejlődésre.
Ha meg csak kedvtelésből tanulsz nyelveket, legfeljebb majd ne írj bele minden nyelvvizsgát a szakmai önéletrajzodba (szerintem az angolon és a németen kívül elég még egy, az, amelyik a legjobban megy a többi közül).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!