Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtani ismeretek...

Milyen nyelvtani ismeretek kellenek a középfokú tudáshoz? (német)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Arra lennék kiváncsi, hogy kb. mit kell tudnom nyelvtanból, hogy középszinten legyek. Pl. passiv, feltételes mód... stb... :)

Köszönöm előre is a válaszaitokat !


2010. ápr. 16. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

szint mindent. sőt, minden jöhet... a felsőfok csak szókincsben tér el, és esetleg annyiban, hogy a nehezebb szerkezeteket alkalmazzák, de ez középfokon is előjöhet.

minden vizsga más, de középfokon már elvárható, hogy tudj bonyolultabb szerkezeteket használni, tudd magad múlt és jövő időben is kifejezni, változatosan beszélj és használj több szinonimát, és kötőszót.

vegyél egy német b2 nyelvtankönyvet, abban minden benne van már

2010. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt kérdezrem nem is olyan régen, de nem kaptam normális választ!
2010. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor megérdemlünk már egy konkrét választ :D
2010. ápr. 16. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
hát igen jó lenne, de nem hiszem....
2010. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az enyém nem volt elég egyértelmű??? Minden jöhet! Nézz meg egy nyelvvizsgát, majd abból meglátod, hogy a szövegértésben mindenféle mondatszerkezet szerepel, pontozzák a levélnél és szóbelin is a változatosságot, a nyelvtanban is rákérdezhetnek bármire..

középfoknak az a lényege, hogy önállóan tudj kommunikálni általános témákban, megérts általános, mindennapi szövegeket, beszélgetéseket.. tehát számítani lehet minden szerkezetre (zu+inf, passiv, múlt idők, jelen, feltételesek) ezek mind-mind a beszéd alapjai, nem egyszer előfordult már alapfokon is jópár passiv mondat, szóval nem is értem a kérdést...:) sőt, már alapfokon is bővített mondatokban kell beszélni, egyértelmű, hogy a középfok már még több.. mit vártál?

2010. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A középfokhoz a teljes nyelvtant tudni kell (a "Német nyelvtan" című könyvet). A passzív vagy a feltételes mód alapvetőek a németben, természetesen tudni kell őket, szerintem már alapfokon is.
2010. ápr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!