Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME írásbeli vizsga tippek?

BME írásbeli vizsga tippek?

Figyelt kérdés

Sokat szenvedtem a felkészülési idő alatt is (3-4hónap) a hosszú szövegértéssel, a lyukas szövegbe visszahelyezni egy szót és ahol 5 lehetőség közül kell választani.

Ugye 40%nak kell meglenni részenként,ami 21 pont, de nekem állandóan 16-18 pontom van és félek, hogy elvérzem élesben :(

Tudni kell rólam, hogy sose értettem az angol nyelvtant, attől függetlenül értem a nyelvet hallás után. Az a baj, hogy kiskoromban rámragadt az angol a mesék miatt és most a nyelvtannal szenvedek..

A szóbelim sikerült, de az írásbelitől nagyon félek...

Légyszíves adjatok tanácsot, hogy ott vizsgahelyzetben hogyan tudnám a leghatékonyabban megcsinálni a feladatokat.



2016. ápr. 20. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez nem sokat segít, de én úgy csináltam, hogy először a hosszú szövegértést írtam meg, mivel az éri a legtöbb pontot, aztán a lyukas szöveget. Az 5 lehetőséges feladat ment nekem a legrosszabbul, arra nem is szántam sok időt, mivel csak 5 pont. 2x átolvastam gyorsan, ami ment beírtam, a többit betippeltem. Ha a hosszú jól sikerül és a lyukasnál is megkapod fele pontot, már meg is van a 21 pont. De az nem 40%, hanem 60. 35 pontos összesen, 40% az 14 pont.
2016. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!