Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgaprobléma. Melyiket...

Nyelvvizsgaprobléma. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 1 éve tanulok angolt a gimnáziumban és jövőre érettségzek. Szeretnék egy középfokú angol nyelvvizsgát letenni.A problémám az,hogy nagyon rosz a tanárunk,az órákon beszélgetünk magyarul,de semmi könyvhöz kapcsolódó témáról.Mind1,nem tudjuk megoldani,hogy többet tudjunk tanulni.Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok,ami vizsonylag könyebb,de az érettségin megadják rá a nyelvvizsgáért járó pluszpontot?nézegettem őket,de kíváncsi vagyok nektek melyik vált be?(Németből már van egy TELC középfokú nyelvvizsgám.Euroexamot néztem még,de nehéznek tűnik.)
2010. ápr. 6. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az érettségin nem adnak semmiféle pluszpontot nyelvvizsgáért, max a felvételinél. Másrészt 1 év nem tanulással, ahogy te mondod nincs olyan nyelvvizsga, amit le lehet tenni.
2010. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
1 év tanulás után te nagyon nem fogsz középfokút tenni, főleg rossz tanárral. Nekem 7 év iskolai angol (felső+ gimi első 3 év) kelett (nagyon jó tanárokkal persze), hogy semmi készüléssel letegyem a közepet. Na viszonyíts.
2010. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Euroexamen voltam, na azt nem ajánlom. Gimiben 4 évig tanultam angolt (első 2 évben nem sok mindent tanultunk, de 3-4.-ben faktra jártam), 4.-ben mentem el nyelvvizsgázni.

A legjobb voltam fakton (4 osztályból voltunk, jóhírű gimnáziumban) és év végén érettségi után azt mondta a tanár, hogy a praxisa alatt senki nem érettségizett le ilyen jól, meg nem tudott ennyit. Csak azért mondom, hogy ne azt hidd, hogy mondjuk hülye voltam az angolhoz és azért mondom, hogy nehéz. Volt osztálytársam 9 év angol tanulás után is 2x megbukott rajta, nem tudom aztán meglett-e neki.

El is mentem vizsgázni. Mikor bementem a terembe, úgy kezdte a nő, hogy "aki 3-4. alkalommal van itt, az már tudja milyen feladatok lesznek". Na, mondom király, nekem kapáltak.

Meglett, de éppenhogycsak, és "érdekes módon" 3 részfeladatra is 64%-ot adtak, és 65%-tól van meg az egész. Van egy barom feladat is, magnó mondja az angol szöveget, és azt kell leírni, de elég gyors. És asszem csak 1x lehetett meghallgatni. Szövegértésnél kínai öregasszony beszélt angolul, gondolhatod milyen akcentussal...

És ráadásul egynyelvű volt, amire azt mondják, hogy sokkal nehezebb, mert a közvetítéshez viszonylag könnyű feladatokat adnak és az felhúzza a százalékot.

Állítólag valamit könnyítettek rajta tavaly, talán 60% is elég, hogy meglegyen (előtte 65 volt). Azért röhej, hogy minden nyelvvizsgát nehezítenek, de ezen könnyíteni kellett.

Kb. 50-en vizsgáztunk, mikor mentem átvenni a bizonyítványt és alá kellett írni a listán, akkor láttam, hogy az 50-ből max. 15 embernek lett meg, de lehet, hogy annyinak sem. Szóval elég szar volt.

Holott barátnőm TELC-en volt, simán átment, szóbelin 100%-ot kapott, és fele annyit tud angolul, mint én. Az azért durva.

2010. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is Euron voltam, és csak hogy ne egy színben lásd, szerintem nem volt vészes, pedig nem vagyok egy zseni. Elsőre átmentem,74%-kal,úgy,hogy a gimis angoltanárom semmit nem tanított, hetente 1x jártam különtanárhoz. 11.-ben lett meg a nyelvvizsgám amúgy.


Első

2010. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én sem úgy gondoltam,h. holnap befizetek és vizsgázok...

hanem még van 1 évem úgyahogy... nyáron ha nekifekszek,szerintem meglehet csinálni. BMEről tapasztalat valakinek? Origóról? ezeket könnyebbnek láttam,most hogy így nézegetem

2010. ápr. 6. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom az euroexam-et!!Engem ott megbuktattak 60%-kal a TELC-en pedig 79% lett. SOkkal könnyebb,életszerűbb feladatok vannak.Nekem jobban tetszett.
2010. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Msotmr heti 2x járok különtanárhoz és egész jól haladunk TELCes nyelvvizsgafeladatokat csinálnuk:)
2010. máj. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!