Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga gondok. Mit tegyek?

Nyelvvizsga gondok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek, ezért fontos, hogy legyen min. egy középfokú nyelvvizsgám.

Márciusban volt egy Angol közép nyelvvizsgán TELC-ből.

Azonban elég rosszul sikerült (nem akarok most belemenni abba, hogy elég szemét dolognak érzem azt, hogy amit kiadnak könyvet gyakorlás gyanánt, és amilyen feladatokat felraknak a honlapra az nehézségben meg sem közelítette a vizsgáét...)

Az eredményt nem tudom, azonban eléggé valószínű, hogy nem fog sikerülni.

Van két lehetőségem, de fogalmam sincs, hogy mi legyen. Elsősorban vélemények érdekelnének.

Április 17-én lesz egy TELC nyelvvizsga. Május közepén pedig egy EURO nyelvvizsga. Nem tudom, hogy pontosan hova menjek. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya.

A Telcet már ismerem, egyszer már voltam, valami tapasztalatom lett belőle. Azonban sok időm nincs felkészülni, drága is, és az sem biztos, hogy sikerül.

Nekem eléggé odatett az, hogy semmi szünet nincs. A 2 órás írásbeli miatt annyira koncentráltam, hogy a hallásértésre egyszerűen nem tudtam koncentrálni...


Az euro exam olcsóbb, állítólag most könnyítettek rajta, azonban nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy azok a feladatok mennyire mennének. (A szóbeli biztosan nehezebb mint a telcnél) Ellenben lenne időm felkészülni.

Ti mit tennétek a helyemben?


2010. márc. 25. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanulnék, és letennék egy BME-set.
2010. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána az euros-nak, hogy milyen típusú feladatok vannak, mennyire mennek (még egy próbanyelvvizsga kitöltését ajánlom), ha nagyon jó eredményed lesz, akkor mindenképp inkább azt próbáld meg. Ha nem, akkor én a helyedben maradnék a telc-nél, mert abban már van tapasztalatod, eddig ezeket a feladatokat gyakoroltad. Kérd ki tanárod véleményét is ebben, biztos tud okos választ adni. sok sikert
2010. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A gond az volt, hogy a TELCes próba vizsgák is ilyen 90%-ra jöttek ki... :S

BME-re nem megyek, nálam csak egynyelvű jöhet szóba, mert a fordítás nem meg olyan jól...

2010. márc. 25. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

De a 90%-nak örülni kellene, nem? Én úgy tudom, hogy mostmár elegendő a 60% elérése a középfokú nyelvvizsgához. (Mondjuk azt hallottam, hogy ami eddig angolból középfokú volt, azt levitték alapra, s ami felsőfokú, azt pedig középfokra.


Én tanulnék, s megpróbálnám mégegyszer a Telc-et. Biztos vannak olyan feladatok, amelyek eddig is jól mentek. S a szóbeli részénél nem csak az számít, hogy helyesen beszélsz, hanem az is, hogy látják , akarsz beszélni.

2010. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a 90% csak próbavizsga volt, azonban a vizsga sokkal rosszabb lett, mert nem igazán ment.
2010. márc. 25. 19:44
 6/9 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a májusi EURO nyelvvizsga már nem fogadható el, hiszen nem jön meg július 10-ig a bizonyitványod!
2010. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De van felvis féle formanyomtatvány, amivel május 21-ig letett nyelvvizsgát tudom igazolni...
2010. márc. 25. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Elfogadják a májusi Eurot, de arra számíts, hogy ott is jóval nehezebb a vizsga, mint a gyakorló. Legalábbis én így éreztem. Nekem mondjuk meglett szerencsére, de arra is fel kell készülni. Az egyetlen baj vele, hogy nagyon hosszú és fárasztó.
2010. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg az euros mintafeladatokat is. Én nem ismerem a TELCet, viszont az euroval kapcsolatban nagyon jó tapasztalataim vannak. Szeptemberben vizsgáztam középfokon,81% lett.Nekem a szóbeli megy/ment a legkönnyebben (92%). A nehézségéről,nekem a listening volt nehezebb,de az is megoldható volt.Van még kérdésed?Szívesen válaszolok.:)

15/L

2010. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!