Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy közönség előtt való...

Nagy közönség előtt való tolmácsoláshoz tippek?

Figyelt kérdés
Holnap egy csomó ember előtt kell tolmácsolnom. Aki már csinálta az, hogy győzte le a lámpalázát és hogy sikerült értelmes mondatokat összeraknia? Lécci segítsetek, már most izgulok.
2010. márc. 24. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Nem csináltam még ilyet de már láttam.

Tipp: a számokat ne keverd össze, mert az idegesítő tud lenni. Pl angolban fourteen meg forty, 40 meg 14.


Amúgy még ha izgulsz is, az első pár mondat után fokozatosan elmúlik.

2010. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel nagy segítséget adtál neki. xD


ha gyakoroltál és megy, akkor nem lesz gond. Max az elején. :D

2010. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Lazán. Mintha ott sem lenne senki sem. Ügyes leszel! Sok sikert! :) :O

OFF: első válaszoló hatalmas marhaságot tanácsolt.

2010. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy fogd fel, hogy te most szerepelsz, hanem úgy, hogy segítesz a teremben lévő embereknek megérteni, amit az előadó mond. Hidd el, ők is így állnak hozzád, nem a hibáidat lesik (eleve ha értenék az előadót nélküled, nem hívtak volna téged), hanem hálásak neked. Én már sokszor tolmácsoltam színpadon, az előadók is mindig segítőkészek, előfordult már, hogy valamit nem értettem meg elsőre, visszakérdeztem, és az előadó elmondta nekem újra, más szavakkal.
2010. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én jelnyelvi tolmács vagyok, és én is nehezen állok ki nagy közönség elé. Legyél magabiztos, és csak a munkádra koncentrálj, zárj ki minden külső tényezőt. Engem is szoktak figyelni nem hozzá értő személyek, őket figyelmen kívül hagyom, és csak a hallássérült ügyfelekre koncentrálok, hogy számunkra érthető, világos legyen a mondandó. Érdekes módon zárt térben jobban izgulok ahol 40-50 ember van (talán a közelségük miatt), mint egy nagy csarnokban, ahol ezer ember elé állok ki. Az elején van egy kis heves szívdobogás, aztán ellazulok olyan szinten leköt a tolmácsolás.
2010. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"OFF: első válaszoló hatalmas marhaságot tanácsolt."


Ezt magyarázd meg de azonnal te rohadt állat

2010. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. márc. 24. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként tolmács vagy? Mert akkor biztos nem lesz gondod. Sok sikert!
2010. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tomács, csak szeretnék az lenni. Amúgy már lezajlott a nagy eseméy és nem ment rosszul :) köszi mégegyszer a tippeket!
2010. márc. 25. 12:12
 10/10 anonim ***** válasza:
jé,csak nem egy Csokonai olaszos?:D
2010. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!