Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez angolul?

Hogy is van ez angolul?

Figyelt kérdés

Láttam egy filmet angol felirattal és szinkronnal és mindkét helyen azt mondta a szereplő a másiknak hogy: "You want to die twice in one day?" ,ami magyarul: "Megakarsz halni kétszer egy nap?" -mert előtte megjátszotta az a halálát és fenyegette,hogy most megfog.

A kérdésem: nem úgy lenne helyes,hogy: "Want you...?", mert én úgy tanultam,hogy a You want az kijelentés,a kérdésnél pedig így van a szórend. Pl: You have auto.=kijelentés. Have you auto?=kérdés.Vagy a filmben csak azért kérdezett így,mert nem mindig tartják be ezeket a szabályokat,a hanglejtésből,hangsúlyból úgyis egyértelmű.Vagy azért van így,mert ez egy összetett mondat,két ige szerepel benne(want,die),de a Do you speak English?is kérdés,míg az I do English speaking kijelentés.


2010. márc. 23. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az általad írt kérdés is egyébként nem want-tal kezdődne, hanem Do you want-tal. De ez most lényegtelen.

Szóval igen, gyakran előfordul ez az angolban, de inkább a szóbeszédben vagy írásban is informálisan.

Az okát nem tudom igazán megmagyarázni. Talán így fordítanám:

Do you want to die twice in a day?

Meg akarsz halni 2x egy nap? (Ez olyan kérdés, amire nem tudod a választ, és valóban érdekel.)

You want to die twice in a day??

2X AKARSZ MEGHALNI EGY NAP???!!

(Ez inkább felszólítóbb, nem igazán érdekel a válasz.)


:)

2010. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért a Present Simple-t (egyszerű múlt) nézd át még egyszer.

You have a dog. / Do you have a dog? / You don't have a dog.

She has a dog. / Does she have a dog? / She doesn't have a dog.

Nagyon magabiztos vagy ahhoz képest, hogy egyik mondatod sem helyes. Nem bántásként mondom, nem akarlak sértegetni sem, csak mondom, hogy nézd át még, mert ez így nem jó.

Jó angol tanulást!

Ja és a válasz a kérdésedre, az előző kommentben van.


17/L

2010. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak kijavitanam a mondataidat:

Do you want to..?

You have an auto - Do you have an auto?

I do speak English / I speak English


gyakorolj meg, utana akadekoskodj.

2010. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akadékoskodtam kedves Shakespeare,csak feltettem egy egyszerű kérdést,mert nem értettem,én máshogy sejtettem.Ha tanulnék angolt,megkérdezetm volna attól,akitől tanulok,de mivel nem tanulok;itt tettem fel.Remélem nem zavar.
2010. márc. 24. 15:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a válaszodnak nem sok köze van a kérdéshez,amit egyébként érthetően az első megválaszolt.Szerintem elég egyértelmű mire vonatkozott a kérdés(egy általam vélt hibára)s nem kértem,hogy a (nyelvtanilag ezek szerint hibás)példamondataimat javítsák ki.
2010. márc. 24. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!